http://www.hs.fi/ihmiset/Abu-Hanna vuosi rasismikohun jälkeen Yksin ei voi heiluttaa kokonaista kulttuuria/a1387165519611
Abu-Hannalle apua. Jotakin se nainen tahtoo, itselleen ja Afrikan väriselle kersalleem. Jonkinlaista ihanteiden kotimaata hakee.
Miksei rasistinen Suomen Valtio voi edelleenkään täyttää Abu-maijan toiveita??
Abu-Hannalle apua. Jotakin se nainen tahtoo, itselleen ja Afrikan väriselle kersalleem. Jonkinlaista ihanteiden kotimaata hakee.
Miksei rasistinen Suomen Valtio voi edelleenkään täyttää Abu-maijan toiveita??
Vastaukset 11
Vanhimmat
Meidän kunniavelkana on laittaa tämä Suomea yli 30 vuoden ajan palvelleen Israelin-Palestiinan pakolaisnaisen asiat lopultakin kuntoon.
-Hyvä asunto esikaupungissa
-Kohtuullinen virka valtionhallinnossa
-Ympärivuorokautinen vartiointi asunnon ympäristössä, etteivät rasistit pääse huutelemaan.
Lapsenhoitokin pitänee järjestää. Ehkä yhteiskunta voisi maksaa lapsenpiika-kotiapulaisen Abu-Hannahille, jotta hän voi kirjoittaa ihan rauhassa omia rasistisia juttuja suomalaisista.
Mitä ihmettä Hanna pelkää? Että rasistit asuu naapurissa, vai
tulee kadulla vastaan ja vilkaisee?
Eikai rasisteja nyt ihan joka paikassa mahda olla?
Umayyan kotimaa on Israel. Hän on syntynyt Haifassa kristittyyn arbiperheeseen.
Palestinalaiset ovat Länsi-rannalta tai Gazasta. Alunperin on kyse samoista arabeista koko lähi-idässä.
Umayya voisi vaihteeksi muuttaa takaisin Haiffaan. En ole missään tavannut niin rotua sortavia ihmisiä kuin lähi-idän arabien keskuudessa. Tekisi hänelle hyvää.
Täältähän lähtee pikaisesti Apu-Hannaa koskevat keskustelut, ja eräät lehdet eivät myöskään salli nettikeskustelua aiheesta. Miksi asiasta ei saa keskustella?
Siksi kun kaikki Lähi-Idän ja Afrikan kansalaiset, ne on jumalia.
Arabeista ei saa sanoa totuutta. Eikä romaneista, eikä mustaihoisista.
Kun näistä kansanryhmistä puhutaan, oitää joko valehdella tai käyttää ymmärtäväistä korukieltä, viitata sota-lapsen traumoihin ym.
Jumalat kävelee keskuudessamme täällä Suomessakin. Ne tunnistaa oudonmallisesta nenästä, ja kurkkuäänteillä puhumisesta.
Tok-Rah
Allahu Akhbar
Ensimmäinen on Tähtiportin jumala ja jälkimmäinen on kurkkuäänteellä lausuttu lahi-idän-jumala.
Tyypillinen palestiinalainen turhanvinkuja ja valehtelija.
Tosimies ei naista halvenna, häpee ittees jullikka! Abu-Hanna on hieno maailmankansalainen.
Naisia kunnioitan paljon mutta en tuollaista oliota.
Vika piilee vain siinä, että haukkuu ja vähättelee kanssaihmisiään ja elättäjiään.
Eli, hän aiheuttaa itse vaikeutensa itselleen.