En äänestä jatkossakaan Keskustaa

Fiksut pärjää aina, mutta Juha Sipilä ei kuulu heihin.

Juha Sipilällä ei ole otetta yhteisten asioiden hoitoon. Vain riitelyä, toisten haukkumista ja omaa kehua sekä populismin viljelyä.Ei yhtään asiallisia ja rakentavia vaihtoehtoja tai laajaa yhteistyötä.
2671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Sipilä on pärjännyt elämässään. Sinusta ei voine sanoa samaa?

Sipilä ei ole Jutan tasoinen mestari valehtelussa mutta toivottavasti ei edes opi yhtä hyväksi.

Äänestä

Sipilä on täysi nolla ja se alkaa pikkuhiljaa selvitä äänestäjillekin.

Äänestä
  • Niin Hesarin tutkimuksenkin mukaan. Ei ole kuin ainoastaan 23% Keskustan kannatus.. Ei ole saanut kuin 5%-yksikön eron Kokoomukseen. Ei Sipilästä ole johtajaksi

    Äänestä

  • Vaihtoon vain kirjoitti:

    Niin Hesarin tutkimuksenkin mukaan. Ei ole kuin ainoastaan 23% Keskustan kannatus.. Ei ole saanut kuin 5%-yksikön eron Kokoomukseen. Ei Sipilästä ole johtajaksi

    On kyllä Juttaan verraten aivan surkea johtaja.

    Äänestä

"En äänestä jatkossakaan Keskustaa"

Tuo sana äänestäminen tarkoittaa alun pitäen jumalattomien mekkalointia, jossa apinalauma valitsi äänekkäästi mölisten itselleen johtajaa.

Keskusta ei ole mikään apinalauma ja toverin ei olisi tarvinnut tässä vaiheessa ilmaista omalla mölinällään kepulaisten edustajien valintaprosessia.

Äänestä
  • Sulo Aittoniemen sanoin; Keskusta on rosvolauma! Sulo oli keskustan jäsen ja tietää mistä puhuu.

    Äänestä

  • Yleisjohtaja kirjoitti:

    Sulo Aittoniemen sanoin; Keskusta on rosvolauma! Sulo oli keskustan jäsen ja tietää mistä puhuu.

    Komisario Aittoniemi paljasti useita kepulaisten talousrikoksia.

    Äänestä

  • Pystyyn _kuollut kirjoitti:

    Komisario Aittoniemi paljasti useita kepulaisten talousrikoksia.

    Noppa lahjoi kepuja vai olikohan ne demareita. Oliko Jutta siellä vai myymässä tauluja?

    Äänestä

  • Aivan, tamperelainen kirjoitti:

    Noppa lahjoi kepuja vai olikohan ne demareita. Oliko Jutta siellä vai myymässä tauluja?

    Noppa-jutussa itse Johannes Virolainen oli epäiltynä. Kepu myös tuomittiin maksamaan korvauksia

    Äänestä

  • Faktaa pukkaa kirjoitti:

    Noppa-jutussa itse Johannes Virolainen oli epäiltynä. Kepu myös tuomittiin maksamaan korvauksia

    Siellä Tampereellahan oli se aseveliakseli lahjottavana. Olikos siinä demarit ja kepu vai oliko ne sittenkin kokkarirosvot?

    Äänestä

Sipilä vaikuttaa aina ennen esiintymistä vähän yksinkertaiselta tyypiltä. Kun Sipilä sitten avaa suunsa, paljastuu hän vielä odotettuakin tyhmemmäksi.

Äänestä
  • niin kauniisti. Vain kaulapussi heiluu?

    Äänestä

  • M.O.T vaikuttaa aina vähän yksinkertaiselta tyypiltä. Kun hän sitten tuo esiin mielipiteensä, paljastuu hän vielä odotettuakin tyhmemmäksi.

    Äänestä

Kyllä täällä jo viimein HV:ni uskotaan, ettet Keskustaa äänestä. Kyllä koville ottaa kun koiras yrittää poikia ;-))

Äänestä
  • Jospa uusi-ukki vielä kävisi täällä ennen kuin lähden, sillä haluaisin saattaa hänen tietoonsa sen, jonka sanoin ja sanon sen vielä uudelleen, joku pikkunilviäinen näkyy saaneen minun avaukseni poistoon.

    Äänestä

  • harmittaa vietävästi kirjoitti:

    Jospa uusi-ukki vielä kävisi täällä ennen kuin lähden, sillä haluaisin saattaa hänen tietoonsa sen, jonka sanoin ja sanon sen vielä uudelleen, joku pikkunilviäinen näkyy saaneen minun avaukseni poistoon.

    Vielä tahdon erikseen toivottaa kaikille sosiaalidemokraattisen liikkeen kannattajille, erityisesti Otto Willelle, rauhaliista Joulua. Tähdennän vielä, etten toivota kepulireppanoille hyvää Joulua, heille toivotan sitä samaa.

    Äänestä

  • vaari_vainaa kirjoitti:

    Vielä tahdon erikseen toivottaa kaikille sosiaalidemokraattisen liikkeen kannattajille, erityisesti Otto Willelle, rauhaliista Joulua. Tähdennän vielä, etten toivota kepulireppanoille hyvää Joulua, heille toivotan sitä samaa.

    Kun on tullut vain sitä yhtä ja samaa –luultavasti yhdeltä moneen kertaan – voin lopettaa tämän visiittini lyhyeen. Kun totean avauksessani minua tänne kovasti houkutellun poissaoloni aikana, joku kiistää sen, mutta toinen ilakoi jo saaneensa minut tänne houkutelluksi. Ihan oma-aloitteisesti tulin, ja kenenkään voimatta estää nyt lähdenkin.

    Äänestä

Sipilälle ei enää kohta riitä että hän hymyilee julkisuudessa, kuin lammas.

Äänestä
  • naurata?

    Äänestä

Saanen kepulireppanat laajentaa tiedän maailmankuvaanne kertomalla, että olen saanut viettää ansaittua lomaa useaan kertaan eri puolilla maailmaa. Intiassa käydessäni päälleni puettiin eräänlainen hamonen esiintymistä varten ja yleisön edessä pyöräyttelin persauksiani seksikkäästi katsojien taputtaessa raivokkaasti.

Toisella puolen maailmaa eräässä illanvietto paikassa eräs tumma kaunotar iski silmänsä Pohjolan harmaaseen viikinkiin ja istahti polvelleni. Illan aikana maisteltiin kaikkea eksoottista juotavaa, tanssittiin latinalaisia rytmejä hurmioituneessa mielentilassa ja tunsin olevani hyvin onnellinen siitä ettei teillä kepulireppanat ole koskaan ollut mahdollisuutta lähteä kirkonkylän osuuskauppaa pitemmälle.
Ainut miinus tuolta matkaltani on, jos sellaista edes haluaa mainita, oli se, että herättyäni aamulla hotellihuoneesta, poissa oli tyttönen ja myöskin lompakko, mutta olin monin verroin kokemusta rikkaampi.

Äänestä

Ei tosiaan kannata äänestää Kepua, sillä kepu pettää aina.

Äänestä

Sipilä on saanut Keskustan lyhyessä ajassa rappiotilaan. Homma lähti Sipilällä lapasesta.

Äänestä

Sipilä ei ole penaslin terävimpiä kyniä...

Äänestä
  • Kepu jo sodan jälkeen oli vasemmiston ystävä jotta sai Kekkosen pressaksi,Suomen syöjiä on ollut sellaiset jotka hännysteli määrättyyn suuntaan,kepulle arvokasta on kaikki mikä on mullan alla.

    Äänestä

  • Lukekaa historiaa kirjoitti:

    Kepu jo sodan jälkeen oli vasemmiston ystävä jotta sai Kekkosen pressaksi,Suomen syöjiä on ollut sellaiset jotka hännysteli määrättyyn suuntaan,kepulle arvokasta on kaikki mikä on mullan alla.

    Kepu on aina ollut opportunistinen ja populistinen rosvokopla.

    Äänestä

ei kiinnosta kettään mitä äänestät

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äänestäjä. kirjoitti:

Fiksut pärjää aina, mutta Juha Sipilä ei kuulu heihin.

Juha Sipilällä ei ole otetta yhteisten asioiden hoitoon. Vain riitelyä, toisten haukkumista ja omaa kehua sekä populismin viljelyä.Ei yhtään asiallisia ja rakentavia vaihtoehtoja tai laajaa yhteistyötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu