Äänestäkää aina perussuomalaisia

Ainoa puolue joka ei käännä takkiaan ja pitää minkä lupaa!!Kova on taas pelko viherhyysäreillä kun vaaleihin aikaa toista vuotta niin nyt jo aletaan räkimään pössyttelylimoja suomen kansan päälle valehtelun ohessa!!Turhaan,perussuomalaiset on kansan oma puolue joka jyrää epäisänmaalliset luopiot katuojaan!
1072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tyhjää meluavien junttien puolue se on. Sitä paitsi Soini käänsi takkinsa EU:n vastustamisessa

Äänestä

Mitä hyötyä on äänestää puoluetta, joka ei uskalla ottaa hallitusvastuuta ja luikkii oppositioon kuin rintamakarkurit konsanaan? Sen sijaan että Soini olisi mennyt hallitukseen, hän antoi vihreiden ja vasemmistoliiton ottaa kansan persuille äänestämät hallituspaikat.

Käytännössä siis ääni persuille on ääni vihreille.

Äänestä
  • Eivät osanneet edes takkiaan kääntää...oneksi Paavo&Jutta tietävät, että vaalilupauksilla ei ole mitään merkitystä...

    Äänestä

Saanut Suomessa mitään aikaan.
Ainoastaa erittäin kalliita paskadirektiivejä.
Vihreät ovat todellisia SUOMENSYÖJIÄ!

Oppositio kutsuu.Pois pukit kaalimaasta.

Äänestä
  • Niin, vihreät pois hallituksesta. Ruotsalaiset pois! Ja Vasemmistoliitto sekä Kristilliset myös. Demarit ja Kokoomus eivät myöskään kuulu sinne. Persut eivät suostu hallitukseen.

    Keskusta siis muodostaa hallituksen yksin ja niin on maassa kaikki taas hyvin.

    Äänestä

Nämäki hallituksen aikaansaanokset on - 0, hyvä ettei persut lähteneet tuohon poppoosen mukaa, ehkä seuraavalla kerralla on parempi kookoonpano.

Äänestä
  • Persujen äänestäminen on petos Suomen kansaa kohtaan. Äänestämällä persuja osoittaa olevansa mistään tietämätön ja helposti höynäytettävä ihminen jota Soinin kaltainen ketku voi rahastaa miten tahtoo.

    Äänestä

ettei kannata äänestää.

Ja se pitää paikkansa kun puhutaan nykyisistä hallituspuolueista. Sekä hiihtoliitto-lautakasa-keskustasta, joka on enemmän rikollisjärjestö kuin puolue. Niiden touhut on jo nähty.

Olemme nähneet, kuinka nämä puolueet ovat yksimielisiä riistopuolueita omatessaan hallitusvaltaa.

Kokeillaanpa perussuomalaisia seuraavaksi, ja äänestetään niille sellainen enemmistö, että nähdään mitä tekevät sitten.

Äänestä

Hihhulilahkolaisten kielilläpuhujien puolue se on.

Äänestä

Kokoomushallitus on lisännyt suomen valtiovelkaa hetkessä
40miljardia lisää
Keskusta on myös erittäin euromyönteinen puolue,joka haluaa
myös nostaa eläkeikää,vaikka kokoomushallituksen aikana työpaikatkin
on kadonneet.
Itse äänestän muuta,ja muutoksen puolesta,mutta jokaisella on
oikeus tehdä äänellään mitä tahtoo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


the finn kirjoitti:

Ainoa puolue joka ei käännä takkiaan ja pitää minkä lupaa!!Kova on taas pelko viherhyysäreillä kun vaaleihin aikaa toista vuotta niin nyt jo aletaan räkimään pössyttelylimoja suomen kansan päälle valehtelun ohessa!!Turhaan,perussuomalaiset on kansan oma puolue joka jyrää epäisänmaalliset luopiot katuojaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu