Roger Moore teki ensimmäisen Bond-elokuvansa ollessaan 45-vuotias ja viimeisensä 57-vuotiaana. Timothy Dalton oli ekassa Bondissaan 42-vuotias ja viimeisessään 44.Pierce Brosnan aloitti Bondina niinikään yli nelikymmpisenä ja taisi olla yli viiskymmentä viimeisessä 007-roolissaan. Eli puolet Bondin näyttelijöistä eivät ole olleet mitään untuvikkoja.
Sean Connery oli ekassa Bond-roolissaan vähän yli 30 ja George Lazenby teki ainoan Bondinsa 28-vuotiaana. Daniel Graig oli Casino Royalessa myös varsin nuori, alle neljäkymmentä selvästi.
1970- ja 80-luvulla Bondin naisina esiintyi joitakin ruotsalaisia kaunottaria kuten Britt Ekland (Kultainen ase 1974) ja Maud Adams (Kultainen ase ja Octopussy 1983)
Adams on ehdottomasti oma suosikkini kaikista Bond-tytöistä.
Oma suosikkini kaikista Bondeista on 007 From Russia with love, eli 007 Istanbulissa.
KNOPPITIETOA JA PARAS BOND
Q branch
3
240
Vastaukset
- onaivanhyväPONT
Olen samaa mieltä 007 Istanbulissa on hyvä.
Nelonen esittää HD:nä noita nyt, hyvä kuvanlaatu. Voi vanhoja katsella huviksi. Jos on joku jäänyt välistä.- ♡♡♥♡♡♡♡♡♡
Paljonko noita tulee ja tuleeko olympialaisten aikaan bondeja
- Rautahammas
♡♡♥♡♡♡♡♡♡ kirjoitti:
Paljonko noita tulee ja tuleeko olympialaisten aikaan bondeja
Conneryn ja Mooren Bondit on parhaita FOR EVER!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476