Totuus esiin

Totuuskomissio

Kertokaahan te, jotka aiemmin retostelitte pärjäävänne Hesan talvessa kitkoilla, kuinkas nyt suu pannaan. Talvi on jälleen riehunut kuukausia stadissa. Espoossakin pääsee hiihtämään ja luistelemaan, joten kuinka olette mukamas voineet pärjätä kitkoilla?

10

113

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totuus niin

      Onneksi ei ole jäätä, annas olla kun nuo märät tiet jäätyy niin kusessa ollaan kitkojen kanssa, ruuhkat vaan kasvaa kun me kitkailijat liukastellaan liikkeellelähdöissä joka liikennevaloissa. Muutenkin leveät renkaat niin ei ota
      pitoa yhtään lumellä eikä jäällä..

      • Koska on ollut talvi???

        Hyvin on kitkoilla toimeentultu. Ei ollut viime talvena eikä sitä edeltävänä ei sitä sitä edeltävinä talvinakaan mitään vaikeuksi. mutta nastoilla näytti olevan.


    • lähtee meinaan......

      Mullakin leveät nastarenkaat autossani, ja painoa siis yhtä paljon, kuin höyhenellä paperin päällä. Kyllä lähtee..........

    • nastat turhaa

      kitkoilla mennään aivan kuin muutamat viimeisetkin talvet. Vuodesta 2009 olen kitkoilla ajanut ja kuten kaikki muistavat viime talvet ovat olleet varsin kovia lukuun ottamatta tätä nykyistä talvea. Oikeastaan harmittavat nämä nykyiset kesäkelit. Uudellamaalla ja koko Suomessa pärjää loistavasti ilman nastarenkaita oli kelit mitkä tahansa.

      • JOO kertokaa ne paikat missä te nastapellet luulette ettei kitkoilla voi mennä!!!

        Minä tulen kyllä mielelläni näyttämään että kyllä vaan mennään ja komeesti.


      • nähdään iltapäivällä
        autoilija kirjoitti:

        JOO kertokaa ne paikat missä te nastapellet luulette ettei kitkoilla voi mennä!!!

        Minä tulen kyllä mielelläni näyttämään että kyllä vaan mennään ja komeesti.

        Talluskylässä, se mäki siitä entisen kaupan vierestä. Ollaan siellä tänään kahden aikaan iltapäivällä. Millaisella autolla tuut?


      • Tosi on
        autoilija kirjoitti:

        JOO kertokaa ne paikat missä te nastapellet luulette ettei kitkoilla voi mennä!!!

        Minä tulen kyllä mielelläni näyttämään että kyllä vaan mennään ja komeesti.

        Taasko se palstapellen mutaatio täällä uhoilee?

        Ei tarvitse näyttää, on noit lepuuttajia pusikossa ennestäänkin.


    • Kolopappanen

      En asu pk-seudulla mutta luulen silti tietäväni mitä aloittaja tarkoittaa, eli näitä ajoittain jäätyviä tienpintoja. Ne ovatkin tosi vttumaisia, eikä nastastakaan ole paljoakaan apua noin ohuen ja siksi myös todella kovan jään kanssa.

      Ajetaan sitten millä renkaalla tahansa, niin varovainen täytyy olla koska varsinkin liukkaat risteykset ovat TODELLA vaaralliset. Itse pelkäänkin juuri sitä että joku nastarenkaistaan ylimääräisiä kuvitteleva liukuu risteyksessä eteen absit paukkuen.Tänään(kään) tuota ongelmaa tuskin on.

    • helppo vastaus

      Penis.

    • Vaikea liikenne.

      Liukasta on ! Nytkin ulkona 6C.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      57
      1598
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      132
      918
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      732
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      612
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      588
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      43
      513
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      456
    Aihe