Kertokaahan te, jotka aiemmin retostelitte pärjäävänne Hesan talvessa kitkoilla, kuinkas nyt suu pannaan. Talvi on jälleen riehunut kuukausia stadissa. Espoossakin pääsee hiihtämään ja luistelemaan, joten kuinka olette mukamas voineet pärjätä kitkoilla?
Totuus esiin
10
104
Vastaukset
- totuus niin
Onneksi ei ole jäätä, annas olla kun nuo märät tiet jäätyy niin kusessa ollaan kitkojen kanssa, ruuhkat vaan kasvaa kun me kitkailijat liukastellaan liikkeellelähdöissä joka liikennevaloissa. Muutenkin leveät renkaat niin ei ota
pitoa yhtään lumellä eikä jäällä..Koska on ollut talvi???
Hyvin on kitkoilla toimeentultu. Ei ollut viime talvena eikä sitä edeltävänä ei sitä sitä edeltävinä talvinakaan mitään vaikeuksi. mutta nastoilla näytti olevan.
- lähtee meinaan......
Mullakin leveät nastarenkaat autossani, ja painoa siis yhtä paljon, kuin höyhenellä paperin päällä. Kyllä lähtee..........
- nastat turhaa
kitkoilla mennään aivan kuin muutamat viimeisetkin talvet. Vuodesta 2009 olen kitkoilla ajanut ja kuten kaikki muistavat viime talvet ovat olleet varsin kovia lukuun ottamatta tätä nykyistä talvea. Oikeastaan harmittavat nämä nykyiset kesäkelit. Uudellamaalla ja koko Suomessa pärjää loistavasti ilman nastarenkaita oli kelit mitkä tahansa.
JOO kertokaa ne paikat missä te nastapellet luulette ettei kitkoilla voi mennä!!!
Minä tulen kyllä mielelläni näyttämään että kyllä vaan mennään ja komeesti.- nähdään iltapäivällä
autoilija kirjoitti:
JOO kertokaa ne paikat missä te nastapellet luulette ettei kitkoilla voi mennä!!!
Minä tulen kyllä mielelläni näyttämään että kyllä vaan mennään ja komeesti.Talluskylässä, se mäki siitä entisen kaupan vierestä. Ollaan siellä tänään kahden aikaan iltapäivällä. Millaisella autolla tuut?
- Tosi on
autoilija kirjoitti:
JOO kertokaa ne paikat missä te nastapellet luulette ettei kitkoilla voi mennä!!!
Minä tulen kyllä mielelläni näyttämään että kyllä vaan mennään ja komeesti.Taasko se palstapellen mutaatio täällä uhoilee?
Ei tarvitse näyttää, on noit lepuuttajia pusikossa ennestäänkin.
- Kolopappanen
En asu pk-seudulla mutta luulen silti tietäväni mitä aloittaja tarkoittaa, eli näitä ajoittain jäätyviä tienpintoja. Ne ovatkin tosi vttumaisia, eikä nastastakaan ole paljoakaan apua noin ohuen ja siksi myös todella kovan jään kanssa.
Ajetaan sitten millä renkaalla tahansa, niin varovainen täytyy olla koska varsinkin liukkaat risteykset ovat TODELLA vaaralliset. Itse pelkäänkin juuri sitä että joku nastarenkaistaan ylimääräisiä kuvitteleva liukuu risteyksessä eteen absit paukkuen.Tänään(kään) tuota ongelmaa tuskin on. - helppo vastaus
Penis.
- Vaikea liikenne.
Liukasta on ! Nytkin ulkona 6C.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1025694Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6573739SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1133062Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3452901"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1341946Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6861844Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti171661Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871463Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261461Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2291141