Helsingin laulajat

Analyysi

Helsingistä löytyy selvästi enemmän kelvollisia laulajia. Varsinkin, kun vertaa ensimmäisenä karsintapaikkana olleeseen Turkuun. Ei ole mitään henkilökohtaista turkulaisia vastaan, mutta sieltä ei vain yhtä paljon laulutaitoa löytynyt. Ei ainakaan näistä karsintaan osallistuneista.

Helsingistäkin löytyi silti näitä liian isolla egolla varustettuja yrittäjiä. Säälittävin selittelijä taisi olla nimeltään joku Olli?
Kuitenkin se meikattu kaveri, joka oli saman näköinen kuin Tatusta ja Eekasta se Eeka. Lauloi nenäänsä pahemmin kuin Nylon Beat ja sitten ei voinut ymmärtää, miksi jatkopaikkaa ei tullut.

Nimiä en nyt muista, mutta miespuolisista oli hyvä se, joka näytti Michael Jacksonilta ennen nenäleikkausta ja ihon vaalennusta. Ääni oli mahtava.

Naisissa pärjäsi ainakin se keltatoppinen tyttö, joka oli päässyt tuurilla lukemaan ekonomiksi. Sen lisäksi se toinen tyttö, joka alussa lauloi vain jatsia. Molemmat oli hyviä.

2

1107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koo

      Mielestäni jokaisissa karsinnoista on löytynyt todella hyviä laulajia. Mutta mielestäni helsinkiläiset (tietty laulajia ympäri suomen, mutta helsingin karsinnoissa olleet) lauloivat todella huonosti yhteen siinä lopun kolmen muodostelmissa. Turussa ja Tampeella on sentään jotkun ryhmät saaneet hyvät stemmat aikaan. Oli ehkä liikaa persoonia ja persoonallisia ääniä, jotta siitä olisi saatu hienosti soivaa biisiä aikaiseksi. Tosin ehkä sitten kun saavat hieman apua ja opastusta ääntensä yhteen sovittamisessa, koska nyt tekivät kaiken aivan ominpäin, joka voi olla tietty vaikeaa ilman musiikki taustaa. ( tietenkin vain kaksi tuntia aikaa).

    • tötterö*

      mustakin helsingissä oli paras taso!!
      pidin eniten siit danielasta,jazzitytöstä ja siit keltatoppisesta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      64
      6257
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5639
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4635
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      57
      3919
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3825
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3239
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      69
      3021
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2866
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      76
      2647
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1970
    Aihe