Lukiessani tätä linkkiä kuulin tässä selvän enkeleiltä tulleen sanoman, että näin tulee tehdä NYT!
http://ristinvalossa.munfoorumi.com/viewtopic.php?f=1&t=3955
Aika on täyttynyt!
Enkelien sanoma
5
162
Vastaukset
- Enkelten kielin?
Niinhän se alkoikin heti toisten haukkumisella.
- oivoivoi
Melkoinen mielikuvitusmaailma ihmisillä, enkeleitä ja jumala...ei hitsi. kaiken lisäksi kuullaan jonku enkelin puhuvan tai kirjoittelevan jotain. :p
- K.T. USA.
Siihen aikaan ei ollut viestitystekniikkaa,eikä raamattuakaan .Paljon on ollut ihmeellisiä tapahtumia,joita on vaikeaa selittää.Jos joku ei sitä usko,niin olkoot uskomatta.Uskovaa ei silti pidä pilkata,koska pilkkaaja ei tiedä yhtään sen paremmin kuin uskovakaan.Paljon perustuu luuloihin,sekä juoruihin.Maailmassa on enemmän väärennyksiä kuin totuuksia.
Petkutus on hyvin suosittua,jopa ihailtavaa.Raamatun kertomuksista kriittisen pitää olla tosi hyvin perillä kirjoituksista,koska voi ottaa harteilleen tuomarin aseman,kriitikkona.
Monet silmin-näkijät olivat paikalla todistamassa tapahtumia,ja kirjoittivat ne muistiin myöhemmille sukupolville,tehdäänhän nytkin samoin,mitä ihmettelemistä siinä on ?
- K.T. USA .
Miten ihmeessä rististä on tehty palvonnan kohde.Neitsyt Marian palvominen on yhtälailla epäraamatullinen "LISÄKE". Jeesuksen kuolemaa edeltänyt "pääsiäis-aika" on ainoa kristityille määrätty "muistonviettotilaisuus",ilman maalattuja kananmunia sekä pupuja.Vuosien 30 luvun "pipliaseurakunnan"käännöksessä.Jeesus sanoi,"OTA VAATTEESI,JA SEURAA MINUA",Englantilaisessa Kuningas Jaakon käännöksessä on ilmeinen väärennys," ota RISTISI ja seuraa minua" ?Tällaisten tahallisten kirkkoväen käännökset harhaannuttavat miljoonia totuutta hakevia ihmisiä.Saa-tanalla on sormensa pelissä,jopa pyhien kirjoitusten käännöksissäkin.
- K.T. USA.
Eniten ihmetyttää pappien vaiteliaisuus näissä kirjoituksissa.Heillä on ilmeinen pelko menettää arvovaltansa jos joutuvat seinää vasten,niinkuin Fariseukset Jeesuksen aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1461970
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3031177Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.83989- 35888
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31829- 53799
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756- 71754
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44701