Musiikki on taidetta ei yleisöäänestyksillä aikaan saatua manipuloinnin tulosta.Jatkuva toisto televisiossa aiheuttaa masssa psykoosin sopivasssa kohderyhmässä ja silloin saa myytyä vaikka paketillisen P..kaa jokaiselle.Yäk.
Tuotteistetut pellet pois musiikin parista
4
481
Vastaukset
Tietyssä ryhmässä.. ryhmä on todella laaja ja kiitos Idols -formaatille Hanna Pakariselle. Jos olisin noin vuosi sitten nähnyt tämän kirjoituksen en olisi uskonut näin kirjoittavani.
Mutta Idols toi esille hemmetin kovia lahjakkuuksia. Aivan eri asia on mielestäni Popstarsin kanssa varsinkin p2 näyttää aivan kamalalta. Mutta valitettavasti Popstars tuli ensiksi ja leimasi kaikki kilpailut, Idols oli erittäin korkeatasoinen. Harvempi laulaa livenä kuten esim. Hanna, jos nyt puhutaan saman genren artisteista/bändeistä.- Musiikki ei ole kilpailua
onhan se kuultu.Todelliset lahjakkuudet ei tule koskaan esiin tälläisten tuotteistamis formaattien kautta.Pää asia BMG:lle oli saada mahdollisimman paljon julkisuutta levymyynnin lisäämiseksi.Vähät välitettiin musiikillisista arvoista.
.. niin julkisuus tietysti isoa plussaa, mutta et voi väittää etteikö Hannan ääni olisi persoonallinen. Ei ole tusinalaulajia.
Suosittelen keikalla käymistä.- AlfredJKwak
Sorry kirjoitti:
.. niin julkisuus tietysti isoa plussaa, mutta et voi väittää etteikö Hannan ääni olisi persoonallinen. Ei ole tusinalaulajia.
Suosittelen keikalla käymistä.ilman laulutaitoa niin silloin se on kaikki pelkkää miinusta.Pakarisia menee 159½ tusinaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?6252860- 1071502
Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh671456Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831380- 1381266
- 1141264
- 1021096
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1351033- 48950
- 48899