Pois turha valitus. Tuloerot pienenevät eli köyhätkin voivat paremmin. Kiitos kykyisen hallituksen.
suomalaisilla menee hyvin
ex...
1258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tarkoitat kai vasta silloin kun Perussuomalaiset ovat hallituksessa .Kovasti Mari on tätä toivonut ,on vaan ihme juttu kun jotain hartaasti toivoo se toteutuu.
Tuo pitänee osin paikkansa. Jos oikein muistan niin taisin lukea tai kuulla jostain uutistuutista jotta suurimmat ansiot ovat laskeneet ja tuo mainitsemasi on sen tulosta.
Toivon kuitenkin myös köyhimpien pärjäävän.
Hallituksen tehtävähän on pitää Suomi siinä kunnossa jotta talous toimii ja ihmiset saavat työtä ja ansioita elääkseen. Siihen hallitus on pyrkinytkin mutta maailman taloustilanne on osoittanut täydellisen onnistumisen mahdottomaksi maassa jossa hyvinvoinnin toinen puolikas tulee viennistä.
Kahtia jakautunut persoonallisuus ex.../Työeläkeläinen se vain jaksaa keskustella itsensä kanssa.
ex... = vasemmiston Työeläkeläinen
Työeläkeläinen = oikeiston ex...
Taisi Hursti sanoa että ainakin leipäjonot ovat moninkertaistuneet viimevuosina
Olematta asiantuntija tuossa asiassa voisin kuitenkin kuvitella ihmisluontoa vuosikymmeniä seuranneena. että tuollainen ilmaisen leivän mahdollisuus saa osan kansaa käyttämään varansa muuhun kuin leipään.
Moni ostaa rahallaan mieluummin vaikka kaljaa tai pelaa ne kauppojen eteisen peliautomaateilla.
Vaikeaa sanoa kun ei taida olla edes tutkittu paljonko noissa leipäjonoissa on näitä niiden väärinkäyttäjiä.
Parjata köyhiä. Notkuti eläkkeen suojatyöpaikassa. Tasaveroin nyljetään nykyköyhät.. Muu on valetta.
Köyhä ei saa ostaa kaljaa, eikä pelata, miksi eläketollo?
Jos pelaa ja juo rahansa ,siitä vaan ,mutta ei pidä myöskään valittaa kurjuuttaan .
Onko ne orjia, tollo? Siksi, että tasaveroilla rystetty ostovoima. Olepahan pimee..
"SUOMALAISILLA MENEE HYVIN"!
"EX"lle, tosiaankin niin menee, mutta jos katsotaan se, kellä menee hyvin ja kellä ei, niin nuoriso ja vanhukset sekä työttömät, niillä ei mene hyvin.
Mikä tähän vaikuttaa, ensinnäkin se kirottu EU ja sen mukana tullut eurovaluutta. Nyt jo ekonomistitkin ovat vakuuttuneita siitä, että Suomen on ensikeväänä nostettava leikkausllnja hyvin korkealle asteelle. Myös ko. taloussanomien artikkelissa mainittiin syy. Se on Suomen maksamat euromäärät EU rahoitus mekanismeille.
Toisekseen Suomen ottamat ulkomaalais "pakolaiset" eli tänne halpatyövoimaksi kaavailtu joukko, joka totaalisesti on suuremmaksi osin nyt jo Suomen sosiaalisen toimeen tulon piirissä, joka rasittaa valtiomme sosiaalista kassaa.
Nykyhallitus koalitio ei ole aikaan saanut muuta, kuin ne olleet ja tulevat leikkaukset. Kokoomuksen toiveiden mukaan hallitus on edennyt, unohtaen oman vaikutuspiirinsä jäsenet!
Van typerys ex-tollo ei sitä tajua.. Varmaan päissään kokoajan, luseri..
Mene töihin siitä.
Vasuritollot. Joka valeen ne uskoo, pöljät!