Monikulttuurisuus on hanurista

"Tiedoksi, että en kadu mitään kirjoittamaani, enkä ota minkäänlaista vastuuta Breivikin teosta, ja aion jatkaa samalla linjalla, koska huono maahanmuutto on huonoa ja monikulttuurisuus hanurista Breivikin teosta riippumatta ja huolimatta."

- Jussi Halla-aho
7168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jussi on Suomen viisain mies.

Äänestä

Ilahtuvatko monikultit, jos Breivik soittaa hanuria?

Äänestä

sillä tavalla hieno juttu, että maailmassa on monta kulttuuria, ja ne ovat erilaisia.

Vihervasemmiston näkemys asiasta on se, että suomessa pitää olla monta kulttuuria. Ja että ne kaikki ovat parempia kuin se kulttuuri jota vaarimme ovat ase kädessä puolustaneret.

Äänestä

Jussi saa ennenkuulumattoman jytkyn ääniä eu vaaleissa. Ei muuta kuin eu kokemusta hakemaan, tuleva ulkomaanministeri.

Äänestä

Mamujen kulttuuri pyrkii hävittämään suomalaisen kulttuurin.
Vai mitä muutakaan joulu- ja suvivirsien kieltäminen Suomen kouluissa on?
Siinäpä sitä hyysärien "kulttuurin rikastumista"

Äänestä

Kommenteista lähti taas puolet ilman mitään syytä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Muistutus-- kirjoitti:

"Tiedoksi, että en kadu mitään kirjoittamaani, enkä ota minkäänlaista vastuuta Breivikin teosta, ja aion jatkaa samalla linjalla, koska huono maahanmuutto on huonoa ja monikulttuurisuus hanurista Breivikin teosta riippumatta ja huolimatta."

- Jussi Halla-aho

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu