Greenpeace-aktivistien kammottava kidutus

Uusimpien tietojen mukaan aktivisteja palellutettiin, valvotettiin kakafonisella metelillä, työnnettiin lasinsirpaleita kynsien alle, valeteloitettiin, jne... Myös erityyppisiä aivopesutekniikoita, sadistista häpäisyä ja seksuaalista väkivaltaa käytettiin laajamittaisesti.

Asiasta lisää myöhemmin julkaistavassa lausunnossa.

K.J.
-Greenpeace
555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jäsenistön keskuudessa on eriäviä mielipiteitä siitä, saako tapahtuneesta kidutuksesta julkisesti kertoa. Mainitsen kuitenkin, että eräälle aktisistille näytettiin kotinsa läheltä otettu valokuva, johon oli äitinsä pään kohdalle piirretty punaisella tussilla tähtäinkuvio.

Äänestä

ovat tylpällä poralla ja akkuporakoneella aiheutettu kipu ja harha siitä että terä uppoaisi sisäelimiin. Kuten myös kuumeneva sähkövastus joka työnnetään anaaliin. Eivät jätä pysyviä jälkiä, mutta tuska on suunnaton.

Äänestä

Eräille jäsenille on opetettu sanasta sanaan, miten pitää kertoa vankeusajan kohtelun olleen asiallista. Muuten tulisi "jatkoseuraamuksia".

Äänestä
  • Vai niin. Ja nyt sitten ovat jatkoseuraamukset alkaneet, vai kuinka?
    Tylsäähän se olisikin, jos ei kaivattuja jatkoseuraamuksia tulisi!

    Äänestä

  • vihreä rauha kirjoitti:

    Vai niin. Ja nyt sitten ovat jatkoseuraamukset alkaneet, vai kuinka?
    Tylsäähän se olisikin, jos ei kaivattuja jatkoseuraamuksia tulisi!

    Juu. Anaaliraiskattavana olemiseen jää koukkuun. Kuuluu inhimillisiin perustarpeisiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Öljydemoneja! kirjoitti:

Uusimpien tietojen mukaan aktivisteja palellutettiin, valvotettiin kakafonisella metelillä, työnnettiin lasinsirpaleita kynsien alle, valeteloitettiin, jne... Myös erityyppisiä aivopesutekniikoita, sadistista häpäisyä ja seksuaalista väkivaltaa käytettiin laajamittaisesti.

Asiasta lisää myöhemmin julkaistavassa lausunnossa.

K.J.
-Greenpeace

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu