Stubb; nykysuomen Mannerheim

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuskinpa Mannerheim olisi julkisesti suostunut ahmimaan koko naamalla jätskitötteröä, tyylikkyytä pitää olla, jos kunnioitusta vähänkään odottaa.

Äänestä

Keikistelijää verrataan Suomen vaikeimpien aikojen sotilasjohtajaan,,,,,onko vielä huonompaa vitsiä?

Erona Kataiseen taitaa olla, että AS osaa puhuakin pakkoruotsia:Jyrki vain vouhottaa sen puolesta.

Äänestä

no olihan sotilasjohtajammekin tiettävästi kaappihinuri, mutta ei tietääkseni kylläkään käyttänyt punaisia tossuja gay -marssilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja me maksamme kirjoitti:

tämän pelleilyn!



http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/65190-hs-alexander-stubbia-verrataan-mannerheimiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu