Olen ollut paha pakana ja turhaan sitä taivasta herjannut omien mokieni vuoksi.
Nyt lupaan parantaa tapani ja luovun evoluutiosta.
Neuvokaahan minua hiukan tällä tiellä sillä olen ihan hukassa.
Enkeli hyvä, kerro minulle tiesi.
Apo - Calypso
3
174
Vastaukset
Ei neuvota etkä anteeksi saa. Helvetti on oleva osasi ja ikuinen kärventyminen tehtäväsi. Kaiken saaminen anteeksi sitä vilpittömästi katuen pyydettäessä oli vain harmittava opillinen väärinkäsitys, kuten kohta kantapään kautta huomaat.
- jуr
Tekijä on joku mielisairas Helluntalainen, joka esiintyy toisten nimimerkeillä. Vihaa kaikkia, ja haukkuu heitä forumeilla.
Jeesuskin itki kun tämän tyypin näki - kokoluokan luuseri rämä avaaja... tämä avaaja pelkuri, sääli. - jyrpelö.-,
Repe on oikeassa.
Jos ev.luterilaisuus on ateismin vaihtoehto niin eipä siinä mikään muutu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913499Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142596Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542111- 1282069
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241539