Persujen jäsenistöä ajaa eteenpäin kateus, velttous sekä muiden syyttely omista vaikeuksistaan. Suurin osa persujen jäsenistä on myös työtävieroksuvia henkilöitä tai maataloustuella eläviä loisia. Karmeaa, koska silloin he tuhoavat mahdollisuudet myös niiltä, jotka ovat aidosti avun tarpeessa.
Kun persuraukoilta on koulu jäänyt peruskouluun (jos edes siihen), ei ole huvittanut opiskella, armeija jäänyt väliin, niin on saatava JOKU rahoittamaan oma lorviminen. Kun joku muu rahoittaa, niin voi sitten keskittyä kertomaan, miten huono Suomen nykyinen hallitus on....
Persujen kateus, laiskuus ja rasismi on normaali suomalaiselle miltei mahdotonta ymmärtää.
Soinismi on paha sairaus ... Älä siis koskaan äänestä persua !!!
.
Kun persuraukoilta on koulu jäänyt peruskouluun (jos edes siihen), ei ole huvittanut opiskella, armeija jäänyt väliin, niin on saatava JOKU rahoittamaan oma lorviminen. Kun joku muu rahoittaa, niin voi sitten keskittyä kertomaan, miten huono Suomen nykyinen hallitus on....
Persujen kateus, laiskuus ja rasismi on normaali suomalaiselle miltei mahdotonta ymmärtää.
Soinismi on paha sairaus ... Älä siis koskaan äänestä persua !!!
.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Yksikään tyytyväinen ihminen ei äänestä persuja. Soiniuskoa siivittävät pohjaton kateus ja katkeruus kaikkia muita ihmisiä kohtaan.
Onneksi sinä et ole sellainen. Olet aurinkoinen ihminen joka päivystää suomi24:n persu sivulla ja jaat positiivisia kommenttejasi katkerille ihmisille. Lol.
Aivan, olet oikeassa! Joku toinen hörhö väittää että persut muka haluaisivat tuhlata veroeuroja esim. puoluetuen muodossa...ei pidä paikkaansa!
näillä vihervasuripaskoilla on aina niin toista kannustavaa ja mukavaa sanomaa
provo ja trolli kirjoittanut ton jutun no kaikkien kukkien pitää antaa kukkia.Ei pidä ottaa vakavasti jonku koulupojan kirjoituksia.Aivojen pitää saada kehittyä vielä vuosikymmeniä.
Persut vihaavat tasapuolisesti kaikkia ihmisryhmiä; opiskelijoita, työntekijöitä, toimihenkilöitä, eläkeläisiä, maanviljelijöitä, lapsia sekä vauvoja. Persut rakastavat kuulapäisiä, maihinnousutakkiin pukeutuneita uusnatseja.
Tyypillinen persu hakee sossusta rahat nettiyhteyteensä, että voi kehua ko. palstalla, kaltaisiaan ääliöitä !
Tässä persujen johtoryhmä kevätkokouksessaan:
http://1.bp.blogspot.com/-BPDMh_Sac3M/Uj_pWz6p0JI/AAAAAAAAAPU/g5gwv49SoTs/s1600/Hetero pride Hki jäljiltä natsitteluparodiaa 21.9.2013 Seppo Lehto pic29.JPG
Tyypillistä Punikki -propagandaa.... Väitetään, että Perus on vasisteja tai jotain muuta..KOMMUNISTI ON SUOMEN SYÖPÄ !
PS puolue on oikeilla linjoilla.
Punikit kuuluu menneen ajan "juoksuhautoihin"
Ihan samoin sanoin sanoi Aatu aikoinaan.... ja seuraukset tiedetään.
Köyhät, vammaiset yms. varokoon. PS uunit lämpenee kohta...
See more:
http://www.youtube.com/watch?v=v4Y-w2tAya4&list=PLD9D5149BDAC355AE&index=2
taisi nuo Stalinin leiritykset kestää vuoteen 1991 ja uhreja olla yli 20 miljoonaa
unohdetaan 6 miljoonan valheet ;)?
Missä Soini - siellä äärikiimainen natsihyysäys.
Varmasti olemme kaikki samaa mieltä, että persut ovat yhteiskuntamme pohjasakkaa, ja kaikki jotka äänestävät persuja, totaalisia idiootteja !
Nämä puskastahuutelijat, vastuunpakoilijat, ja fasistisia aateita levittävät pellet !!
Oikeinkirjoitustaidon perusteella voi jo todeta, että persut eivät paljoa ole koulun oppitunneilla viihtyneet.
Herätkää persulapset. Sivistys ei tule pelkästään isä Soinin kuvaa kumartamalla ja uskomalla kaikkia hänen letkauksiaan. Kyllä se vaan vaatii koulunkäyntiä ja opiskelua.
Ehkäpä sitten isä Soinin ajatuksetkaan eivät tunnu enää niin ylivoimaisen ihanilta kun järkeäkin on tullut mahdollisesti lisää.
Totta. Ei se sivistys persuillekaan lisäänny isä timon sankkireikää lipomalla?! Pois sellainen luulo!
Jos lusikalla annettu, ei voi kauhalla vaatia ! Pää pois Soinin perseestä, ja ajatelkaa omilla "aivoillanne" !
Miksihän isä timo kieltää aivot kaikilta muilta persuilta kuin itseltään??
Heh ... nyt päästit viikon parhaan vitsin .... Soinilla aivoja ... hehhehehe
Soini on tällähetkellä suomen idioottimaisin kansanedustaja, ehkä kataisen jälkeen !
Natsitunnus rohkeasti esiin, Suomen kansa on valmis siihen !
No hittolainen, taas on löytynyt yksi ADHD lääkityksensä uhohtanut antipersu, poitsu pistelee elämäninnolla paskaapalstalle persuista urakka tahtiin, palstan ainoa kommentoija aloituksesta tähän saakka.
Mahtaakohan kuvitella harhoissaan että on kannatusta saanut lähinnä typerän alakoululaisen tasoiselle avaukselleen.
Soini, äo n. 54, eli hieman enempi kuin meduusalla. Jospa ko. idiootti tekisi palveluksen meille kaikille, ja taluttaisi itsensä saunan taakse.... kukaan ei jäisi kaipaamaan !!!!!
Minkä puolueen porukkaa on kuvassa?
http://1.bp.blogspot.com/-BPDMh_Sac3M/Uj_pWz6p0JI/AAAAAAAAAPU/g5gwv49SoTs/s1600/Hetero pride Hki jäljiltä natsitteluparodiaa 21.9.2013 Seppo Lehto pic29.JPG
Vastaukset voi lähettää ko. puolueen nettisivujen palaute osion kautta.
Lisää vastaukseen vielä nimesi ja vastaus (PerusS-puolue)
Palkintona on iso jytkytappi (käytetty) ja Soinin allekirjoituksella varustettu svastika-käsivarsinauha. Onnea arvontaan.
Perussuomalainen "aate" perustuu kaunaan, katkeruuteen, vihaan ja rasismiin. Omasta vääristä valinnoista syytetään aina muita, herroja, ulkomaalaisia, EU:ta. Perin säälittävä joukko.
Tämä ketju olikin oikein malliesimerkki, millaista jälkeä saa aikaiseksi todellakin häiriintynyt YKSI henkilö, täysyn mitään sanomaton, mutta jaksaa jauhaa samaa sontaa, paikkaansapitämätöntä mutta omaa harhaista ajatuksenkulkua tukevassa muodossa.
Tällainen harhaisuus yhdistettynä pitkään valvomiseen ja selvään lääkkeiden väärinkäyttöön, muodostavat todellisen vaaratekijän lähiympäristön ihmisille - tuollainen ihminen joka harhaisuudessaan kirjoittelee itse itselleen yllyttäen entistä pahempiin loukkaauksiin muita kohtaan, on todennäköisesti vaarassa ajautua psykoosiin joka ajaa hänet vahingoittamaan muita, ja sen jälkeen päättämään päivänsä.
Tämän ketjun kirjoittajien kaltaisen ihmisen olisi saatava välittömästi apua, ennen kuin hän kohdistaa vihansa ja raivonsa konkreettisesti muihin ihmisiin - eikä sellainen ole selvästikään kaukana.
"Tämän ketjun kirjoittajien kaltaisen ihmisen olisi saatava välittömästi apua, ennen kuin hän kohdistaa vihansa ja raivonsa konkreettisesti muihin ihmisiin - eikä sellainen ole selvästikään kaukana."
Siis onko hoitosi jo alkanut, vai kohdistatko raivosi yhä muihin ihmisiin?