http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288637072805.html
Onko tämä lavastettu isku ja tulevat syylliset syntipukkeja
Onko tämä lavastettu isku ja tulevat syylliset syntipukkeja
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei sitä ainakaan lavastettu ole, kyllä se ihan oikeasti tapahtui. Motiiveita tietysti voi spekuloida niin paljon kuin vaan mielikuvitusta riittää.
jos itsensä tappoivat, niin mistäs tietää. Bostonissa ei tappanut ja näyttivät sen verran amööreiltä, etteivät ksokaan olisi saanut pommia valmistettuakaan. :D
Ulkonäöstäkö sen pomminvlmistustaidon näkee? Sen ymmärrän, että olet tyhmä salkkari, mutta pitääkö sitä typeryyttään ihan julkisesti esitellä? Vai luuletko tosiaan, että pommintekotaito näkyy jotenkin naamasta?
muista että FBI oli kyseisien "toverusten" luona käymässä ennen iskuja.
Etsi youtubesta Ted Gunderson CIA, FBI.
https://www.youtube.com/watch?v=YZ2VpfUqRoo
Muutenkin koko Boston hämärää ja varsinkin ne tiedustelupalvelun kaverit. jotka olivat korvanapit kovilla, harjoittelemassa tilannetta joka taas tapahtui. Eikö se näin ollut?
Jotain uutta? Amerikkalaisista voi mennä takuuseen ihan missä vaan! Etenkin jos ne on pahoja tekoja. Apina-leijonan aikana luotu valtio! Tais joku tietää kulisseissa milloin on aika!
Eihän se tietenkään voi olla foolse flääg. Edes Mainilan laukaukset ei mitenkään voinut olla foolse flääg.
Vain USAlaiset tekee foolse fläägejä. Tai näin ainakin perussalkkari ajattelee.