Olen omistanut jos jonkinmista jalkinetta aina turvajalkineesta maihareiden ja nahkasaappaiden kautta kävelykenkiin, osa kalvolla, suurin osa ilman.
Olen rasvaillut niitä jos jonkinmoisella hunajanhajuisella aineella ja muutamalla minkkiöljyllä.
hunajanhajuisista kenkiin tarkoitetuilla saa vähän pidempiaikaisen suojan, mutta valjasrasvat taas olleet huomattavasti edullisimpia.
Minkkiöljyt olleet yhtä lukuunottamatta parempia, mutta taasen huomattavasti hinnakkaampia. Se yksi teki ekassa käytössä pois repeytyvän pinnan ja lukiessani tekstit kauhistuin; Sisältää silikoonia! Ja aine viititiin vielä myydä minkkiöljyn nimellä!
Onko kenelläkään kokemuskia minkkiöljystä nimeltä premium dm, kun hinta ainakin on niin edullinen , että arveluttaa. Entäs solos, sekään ei hinnalla ainakaan pilattu?
"saapas""voiteista"
rasvailija
3
272
Vastaukset
- zdfbdbb
Ekolo-nahkaöljy sopii hyvin ainakin meikäläisen SA-saappaisiin.
- ureteenisaapas
Osta sievin kumpparit ja hyvä villasukka niin ei ole murheita.
- osta dynamiittiä
ureteenisaapas kirjoitti:
Osta sievin kumpparit ja hyvä villasukka niin ei ole murheita.
ja käytä sitä yhteiskunnalle hyodyllisesti..itseesi!
Jos tahtoisin jalkineet, jotka ei hengitä, ostaisinkin kumpparit.
Viimeiset kumpparit hajossi 20v sitten ja ei ole ikävä ollut! Eikä tule!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 594040
- 1053445
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342911Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262508- 452087
- 201919
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51889- 1861797
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3881481Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91268