Hamsterin lopetus ja tuhkaus MarVetillä

Paljon maksaisi syyrialaisen hamsterin lopetus tai tuhkaus MarVetillä? Tai pelkkä tuhkaus? Asiallisia vastauksia, kiitos.
22795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Lopetus ja tuhkaus*

Äänestä

tukatus ja lohtaus

Äänestä
  • kannattaisi EHKÄ kysyä marvetista...

    Äänestä

Mikä ihmisiä oikeen vaivaa eikö todella maailmassa ole muuta mietittävää kun jonkuun vitun rotan tuhkaus.

Äänestä

vasaralla lopetan ilmaiseksi ja uunissa poltan..............

Äänestä

eikö sitä voi itse tuhkata saunaa lämmittäessä? ottaa siinä sitten viimeiset löylyt hamsterin muistolle?

Äänestä
  • Se pitää palauttaa luonnon kiertoon.
    Ripustaa puun oksalle - mielummin hengettömänä - josta ravintoketjussa seuraava sen käy hakemassa.
    Ja jos ei kelpaa kenelleen niin kevääseen mennessä on jo niin kuivunut että siellä saunan pesässä kyllä hyvin palaa.
    Kumpikin on arvokas tapa saattaa silmiesi ilo viimeiselle matkalle.

    Äänestä

joo-o... marvet nyt on omaa luokkaansa kaikessa... tutun kissasta oli verikokeet otettu ja tulokset saatu... paitsi että kun meni parempaan lääkäriin niin sieltä tulikin vastaus jotta ei nää ainakaan kissan koetulokset ole.... miten lie sotkeneet senkin... ja kaiken huippu oli kun kaverini vei koiran jolla sokeritauti niin tarkastukseen... sokerit ei ollu kohillaan, insuliinia piti saada mutta kun EI OLLUT LÄÄKÄRIÄ JOLLA OLISI OLLUT INSULIININ KIRJOITUS OIKEUDET..... tästä johtuen kysyi onko jotain tuttua /sukulaista jolla diabetes, että siitä voisi käyttää.... no haloo jättääkö sitten mummo/pappa ilman insuliinia... ja millä annostuksella.... haa tälläinen on marvet... älkää sinne viekö mitään... jopa rokotuskin saattaa olla mitä sattuu ainetta kun näin sekoillaan.

Äänestä

Huonoja kokemuksia sieltä. Olen kuullut että siellä toimiva lääkäri ei edes tykkää eläimistä. Sen kyllä huomasi, mutta rahasta hän kyllä tykkää kovasti.

Äänestä

Joo, varasin ajan sinne 2 v sitten kun sanoivat että muualla ei Kotka- Hamina alueella ole röntgeniä. Ja aikaa varatessa nimenomaan sanoin, että käynnillä ON SITTEN kuvattava. Ottivat mun puh. nron ym tiedot aikaa varatessani.
Noh, tuli se käyntiaika, mentiin sisään, lääkäri tutkin ja sanoi lopuksi: ai niin, kuvata ei muutes voidakkaan koska röntgenlaite on rikki.
Kaiken kukkuraksi hänellä ei ollut hajuakaan, mikä koiramme tassussa mahtoi olla.
Tästä paskasta jouduin sitten maksamaan lähes satasen, kun pelkkä vastaanottomaksu ( eli ns. oven avausmaksu) on heillä niin korkea! Vituttaa nyt, etten pistänyt metakkaa siinä pystyyn, vituttaa että maksoin tyhjästä kiltisti. Mutta olin niin huolesta sekaisin, etten siinä ajatellut yhtään, maksoin vaan ja mietin aivot höyryten, että minne tästä nyt sit lähdetään tutkimuksiin...?
Eli ÄLÄ MEN MARVETILLE!!! MAksat ittes kipeeksi!

Äänestä

kantsii ajaa Kouvolaan... turhia kuluja ja turhaa kärsimystä eläimille tulee p.o. paikasta.

Äänestä

friteeraa vaikka kikulisi... eikös se ole samankokoinen kuin se pikku hamsteri...

Äänestä
  • No on siinä kikulilla kokoa. Varma tulevaisuus pornoalalla.

    Äänestä

huom.... marsu ja hamsteri on erikokoiset.... siksipä mainitsin hamsterin kun sen on se pieni, pienempi kuin marsu.

Äänestä

"Tai pelkkä tuhkaus?"

Suosittelen kuitenkin harkitsemaan sitä lopettamista myös. Siis ennen tuhkausta.

Äänestä

Hamsterin hengen se ainakin maksaisi.

Äänestä

Minä naulaisin sen puuhun ja antaisin luonnon hoitaa homman.

Äänestä

Senhän voisi täyttää sytkärikaasulla ja ampua taivaalle!

Äänestä
  • Ai niin kotiin Syyriaan!

    Äänestä

  • Olisitpa keksinyt tuon kaasujutun aiemmin. Siinäpä säästöä rakettikuluissa.

    Äänestä

  • räjähtävä hamsteri kirjoitti:

    Olisitpa keksinyt tuon kaasujutun aiemmin. Siinäpä säästöä rakettikuluissa.

    Tikku vain elikon persiiseen ja lapset ilahtuvat ilotulituksesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hamsterintielopussa kirjoitti:

Paljon maksaisi syyrialaisen hamsterin lopetus tai tuhkaus MarVetillä? Tai pelkkä tuhkaus? Asiallisia vastauksia, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu