Olisitko valmis maksamaan enemmän veroja hyvinvointiyhteiskunnan

10151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

merkillinen on suomen oikeisto

Äänestä

Tottakai. Tuloverotus on keventynyt yhtäjaksoisesti vuodesta 1995. Ylimpienkin tuloluokkien veroprosentit ovat pudonneet reilusti, 10-15 prosenttia.

Ranskassa astuu vuoden alussa 75 prosentin veroprosentti yli miljoona euroa tienaaville.

Äänestä
  • mihis maaha kirjat muuttuu noil futaajil?sama ku f kuskeil sf!

    Äänestä

valtion tulovero nyt on mitätöntä verrattuna kunnallisveroon... ihmiset hyvät koska tajuutte että se on kuntavero mikä nousee jatkuvasti.

Äänestä

Äänestäkää maitoparrat.

Äänestä

Ei sentin senttiä enempää veroja. Meneekö tämä siihen että yhä pienenevä määrä työssäkäyviä kustantaa kaiken maailman parasiittijen ja p**ka-kasojen elämisen.

Äänestä
  • Vähemmän keenereitä ja musuja Suomeen.

    Äänestä

Olisin jos se tarkoittaisi ettei ne mene elintasopakolaisten elintason parantamiseksi.

Äänestä

Euroakaan nykyhallituksen kassaan !!!

valtiovallankin ON ansaittava verorahansa !!!

Äänestä

Me maksamme aina vaan lisää veroja ja tokihan Arkadianmäen eliitti voi aina vain paremmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ylläpitämiseksi kirjoitti:

Gallupin tulos. kyllä 100%, ei 0%, ei ota kantaa 0%.

Virkamiesloinen kiittää!

http://portti.iltalehti.fi/keskustelu//showthread.php?t=860701

http://www.iskelma.fi/viihde/alexander-stubb-kohtasi-kaksoisolentonsa-katso-video/2/7313

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu