En käyttänyt myönnettyjä sairaslomia yrittäjä aikana, kun tiesin

Abraham

Mäntsälän kunnan ja verotoimiston vakoilevan vainottua perhettäni.
Myönnetyt sairauslomat, oli muutamasta päivistä viikkoihin, 50 %: invaliidinä.

Asia paljastui, kun järjestivät aineettoman ja täydellisen verotarkastuksen, vieraan piirin liikevaihtoveron toimiston kautta.
Tiedustellesani tarkastuksen syytä, tarkastaja ei paljastanut muuta kuin että Kunta ja verotoimisto on tämän takana ja käyty läpi myös Kelan yhteydet.
Tulihan siitä jälkiveroa 30mk, kun virhe löytyi poistona,joka nyt on hyväksyttävissä, 14,5 vuoden ajalta.

En tiedä miten nyt, mutta silloi yrittäjällä oli karantteeni, ennen kuin sairauskorvauksia maksettiin, mutta niitäkään en käyttänyt, tämän kieron kunnan tähden.

12

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kölkkököl

      Taidat olla sairas vieläkin, kun ei tosta tarinasta tolkkua saa.

    • Abraham

      Tuskin paskahousuna koskaan saanutkaan, olisi siihenkin aikaan tapettavia riittänyt,mutta lapset oli suojeltava ja elätettävänä.

      Oli vain ongelma miten saa listittyä tarpeellisen määrän, virka ja viranomaisia.

      Tuliko selväksi historia paskahousulle?

    • oikea yrittäjä

      Silloin kun kepu maajussien lapsiperheitä avustettii, niin suurempi perhe sai koulumatkat maksaa omasta pussista.

      Kepulla tuo sosialisointi niin veressä?

    • hui että

      Jos tuo tyyppi Mäntsälässä liikkuu niin en kyllä uskalla enää mennä ulos.

    • Tietopankki 90

      Kepu on terroristi järjestö, rosvoja ja väärän rahankin välittäjiä, kuin kansanedustajan puoliso,1990 luvulla.

    • Paskahousut loisena

      Kepu on sosialismissa rypevä kapitalisti ja suomen syöpä, ei todellista yrittäjyyttä nähnytkään.

    • Abraham

      Nyt ymmärrän kepun lapualais henkisyyden ja muilutus tarkoituksen, tosin ei enää ruumiillisesti, kun verotarkastaja paljasti pengotun Kelapuolikin perusteellisesti, jopa lasten iätkin mainitaan, pitkään salatussa raportissa.

      Onko nyt Lapuanliike palaamassa kuviin ja vasemmisto kunnanvaltuutetu ja kansanedustajat pannaan väkisin ulos, muilutuksin?

    • djhlahlh

      ''En tiedä miten nyt, mutta silloi yrittäjällä oli karantteeni, ennen kuin sairauskorvauksia maksettiin, mutta niitäkään en käyttänyt, tämän kieron kunnan tähden.'' Oliko sulla vesikauhu kun karanteenissa olit.

    • Kusti1

      Jouduitko ihan markkoin maksamaan tuon määrätyn summan. Oletko sattunut huomaamaan, että markat eivät ole kelvanneet maksuvälineeksi yli 10 vuoteen.

    • Selväasia

      Turha lyödä läskiksi selvää asiaa,kun ei muuten ole ymmärtävinään.
      Nyt nämä sosialisti palkkaa nauttivat, on niin porvaria kuin osaa ja tyhmiäkin.

      Aivot vain propakanda lietsonnassa.

    • Perheyrittäjä

      kelan porukka tiesi tarkastajien käynnistä, joka on määritelty rikoslaissa, mutta
      Mäntsälän kepulla virkavaltakin hanskassa. Sairaslomat 14,5 vuoden ajalta käyttämättä, on totuus.

    • Abraham

      Mäntsälä takapajuisempia ihmisoikeus kuntia, vieläkin ja ollaan menossa vielä entiseen suuntaa, kaavoituksessakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      883
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      738
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      613
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      613
    5. 39
      608
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      601
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      595
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      557
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      36
      493
    Aihe