Lopettiko ilkan eväs?

Nii?
8923
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niin, misä vaunu o ?
Mistä makkaraperunat ?
Hullun mummun tykö en mee !

Äänestä

Muutin pois nokialta niin samalla meni eväs koska olin sielä joka päivä ja nykyään oon tuolla lielahdessa tapolan mustamakkaraa.

Äänestä

Itsekkin olen etsinyt kyseistä vaunua kuumakoira nenääni luottaen. Ei ole löytynyt. Vihnuksen parkkipaikan koiramunkit lämmitetään mikrossa, ei ole mielestäni niin hyviä. Pitää vissiin ruveta ajeleen Vaakon nakilla. Ilkan eväs oli sopivan kävelymatkan päässä.

Äänestä

Eikö vaunua ole enää Cittarin pihassa?

Äänestä
  • Ei ole enää vaunua näkynyt. Missä lienee. Mistähän mää nyt Nokialaiseni hankin, oli herkullisia... Kai pitää vinkata resepti jonnekin muuhun grilliin. Tosin Ilkalla oli maukkaimmat lihikset jostain syystä, ainakin omaan makuun.

    Äänestä

  • Homelius kirjoitti:

    Ei ole enää vaunua näkynyt. Missä lienee. Mistähän mää nyt Nokialaiseni hankin, oli herkullisia... Kai pitää vinkata resepti jonnekin muuhun grilliin. Tosin Ilkalla oli maukkaimmat lihikset jostain syystä, ainakin omaan makuun.

    Ilkan Evään vaunu on tällä hetkellä Keskisen alueella omistajan pihassa. Taisi lyödä pillit pussiin.

    Vaikka täällä Autogrilliä yms turkkilaisia kauheasti haukutaan, niin ehkä nyt huomaatte, kuka ei kilpailussa pärjännyt, vaikka oli loistava paikka Cittarin vieressä. Tosin Turkin pojilla on myös se kilpailuetu, että he päivystävät siellä kopissa käytännössä vuorokauden ympäri.

    Kulta-kebabilta, Autogrilliltä ja Pirkkalaistorilta saa onneksi hyviä kuumia koiria.

    Äänestä

  • GodToh kirjoitti:

    Ilkan Evään vaunu on tällä hetkellä Keskisen alueella omistajan pihassa. Taisi lyödä pillit pussiin.

    Vaikka täällä Autogrilliä yms turkkilaisia kauheasti haukutaan, niin ehkä nyt huomaatte, kuka ei kilpailussa pärjännyt, vaikka oli loistava paikka Cittarin vieressä. Tosin Turkin pojilla on myös se kilpailuetu, että he päivystävät siellä kopissa käytännössä vuorokauden ympäri.

    Kulta-kebabilta, Autogrilliltä ja Pirkkalaistorilta saa onneksi hyviä kuumia koiria.

    Jep. Pullamössösukupolvi eivät tiedä mitään aidosta grilliruuasta. Hesen mössöä pitävät hyvänä.

    Äänestä

Vanha ruskeepään grilli myynnissä.... mitähän herkkuja sieltä kohta saa?
Vihnuksen grillillä ite käynyt kesästä asti. Meni aikaa ennenkuin uskalsi kokeilla mut hyviä ja halpojahan nuo ovat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Homelius kirjoitti:

Nii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu