Onko Mäntsälässä paljon ihmisiä, jotka pendelöi junalla Lahteen tai Helsinkiin?
Toimiiko junaliikenne hyvin, jos asuu Mäntsälän keskustassa?
Mäntsälän juna-asema ja pendelöinti?
mäntsälään
5
1723
Vastaukset
- puksutin1
kyllä kait ne junat kulkee ainakin kerran tunnissa, jos ei "bensa" lopu.
- Joo ja
saa vielä kuntoilua kaupan päälle jos ei omista autoa eikä ehdi arkisin kulkevaan ns. dösään. Vkonloppuisin on helvetin lyhyt juna mikä on aina täynnä. Muuta Mäntsälään ...ja paskat, sanon minä"
- mäntsälään
No minne kannattaisi sit muuttaa?
- hesamantasala
Kuljen päivittäin töihin Hesaan. Ei valittamista. Nopea ja kätevä, kulkee harvoin, mutta siihen tottuu.
Ei kai se junien kulkuun vaikuta, missä asut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609241IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126441Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661480Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61351- 1091131
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.831112Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72963Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43818Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718