MIELENHALLINTAA 1.A. OSA

"Tiede" - vapaamuurarien mielenhallinnan peruskallio



November 29, 2013



Philip Collins selittää kuinka Illuminati
otti tieteen valtaansa sekä määritteli meidän
käsityksemme todellisuuden luonteesta.
Tiedemiehet ovat mukana tässä pelissä tai
he ottavat riskin joutua vainotuksi.

Tämä artikkeli tekee yhteenvedon Collinsin kirjasta.



"Hallitsevat luokat ottivat tieteen haltuunsa ja käyttivät sitä 'sanallisena aseena' (as an 'epistemological weapon') massoja vastaan."


by Phillip D. Collins (NewsWithViews.com - Abridged & Edited by henrymakow.com)

----------------------




Samalla kun muinaisaika antoi tietä modernille historialle, uskonnollinen valtarakenne muuttui asioista perillä olevien yksinvaltiudeksi, tai 'tieteelliseksi diktatuuriksi'.

Vaivihkaa ja asteittain, hallitseva luokka otti tieteen haltuunsa ja käytti sitä 'sanallisena aseena' massoja vastaan. Tämä artikkeli osoittaa että tämän 'tieteellisen diktatuurin' historia ja tausta on salaliitto, jonka darwinismin historiallinen vuoksiaalto loi ja jota se hallitsee mikrotasolla (micro-managed), jolla on perustukset vapaamuurariudessa.

Epistemologinen kartelli

Modernin poliittisen vallan arkkitehtuurissa, Daniel Pouzzner selittää eliitin omaksumaa taktiikkaa... Niiden joukossa on: "Asioista perillä olevien näennäinen kontrolli, markkinoimalla tiedettä ainoana polkuna todelliseen ymmärrykseen." (Pouzzner, s. 75)

Sana "tiede" on johdettu latinan sanasta 'scientia', mikä tarkoittaa tietämystä. Epistemologia on oppi luonnosta sekä tiedon alkuperästä. Hallitseva luokka on lahjonut 'tiedon säilyttäjät' (toisin sanoen; luonnontieteiden ja yhteiskunnallisten tieteiden tiedemiehet).

Sillä välin, massat käytännöllisesti jumaloivat eliitin 'tiedon säilyttäjiä', ja pysyvät 'tietämättöminä tiedon säilyttämisen menetelmistä'. Teoksen Silent Weapons for Quiet Wars tuntematon kirjoittaja antaa kaunopuheisen yksinkertaisen yhteenvedon: "Keinot ovat tiedettä. Lopputulos on kontrolli. Tämän jälkeen jää ainoastaan yksi kysymys: kuka hyötyy?" (Keith, Secret and Suppressed, s. 203)

7

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuudentorvettaja

      Alan olla huolissani miikanaahumista. Oletko varma että et haluaisi käydä keskustelemassa näistä mielikuvitusjutuistasi jonkun ammattilaisen kanssa? Eihän se mitään haittaa jos kaikki on kunnossa ja jos ei ole, niin sitten saat apua ongelmaan. Win-Win niinsanotusti.

    • Nauraisin mutta en kehtaa.

    • iIkimys

      Se on kuule nyt niin miika, että henkesi on vaarassa. Illuminati ei voi antaa tuollaisen salaisuuksia paljastajan elää.

      • Jos minut nyt Illuminati listii, niin pääsenpähän taivaan kotiin.


      • uws56uu
        miikanaahum kirjoitti:

        Jos minut nyt Illuminati listii, niin pääsenpähän taivaan kotiin.

        Foliohattua tiukemmalle ja mielialalääkkeitä huuleen miika. Tuo kristittyjen vainoharha on mennyt liian pitkälle sinun kohdallasi.


      • Totuudentorvettaja
        uws56uu kirjoitti:

        Foliohattua tiukemmalle ja mielialalääkkeitä huuleen miika. Tuo kristittyjen vainoharha on mennyt liian pitkälle sinun kohdallasi.

        Vai onko se mennyt niin päin, että MN on vetänyt foliohatun jo liian tiukalle. Alkavat jo aiemminkin hämärät ajatukset hämärtyä entisestään kun veri ei pääse päähän.


      • illut
        miikanaahum kirjoitti:

        Jos minut nyt Illuminati listii, niin pääsenpähän taivaan kotiin.

        Älä yhtään epäile, me tulemme jonain yönä...
        p.s. Me kidutamme ennen tappamista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      256
      8648
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      287
      5902
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      176
      1935
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      76
      1800
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      190
      1382
    6. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      78
      1334
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1237
    8. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      56
      1198
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      1063
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1041
    Aihe