En ymmärrä Westerlundin selitystä

Pitäisi miettiä

Siinä, miksi Bergenheim jää ulos olympiajoukkueesta. Mies latoo maaleja toisin kuin Ruutu ja moni muu NHL-haahuilija tällä hetkellä, joiksi heitä voi kutsua juuri nyt. Ruutukin on ollut parhaimmillaan joskus erinomainen, mutta nyt ei.

Katson NHL-pelejä lähes joka ilta ja näen kyllä kuka on pelissä sisällä niinsanotusti.

Bergenheim on sellainen pelaaja, joka ei tarvitse staroja vierelleen näyttääkseen tehojaan. Westerlund puhuu kuntoutuksesta Bergenheimin kohdalla :)

No kuinkas on Mikko Koivun kanssa, jolta juuri leikattiin jalka ja kisoihin on aikaa vain viisi viikkoa ! ? Häneltä menee nyt kuntopiikki ja lujasti alas.

Jokaisen pitäisi miettiä kuntoaan, kun on tiivis ja kaikista tärkein turnaus edessä. Silloin ajatellaan Suomea eikä itseä. Voittoa haetaan suomelle ensisijaisesti.

Saku itseasiassa näyttää esimerkkiä jälleen kerran ! Hän tietää, ettei ole huippukunnossa ja jättäytyy itse pois toisin kuin moni muu.

Onko se vain niin, että kaverihenki on taas valmennuksessa meneillään. Hyvä kaveri pääsee.

Tiedän erään urheilupiirin suomessa, jossa johtoon mielistelvät keulivat parempia tuloksia tehndeiden ohi. Sellaista suomessa on ja niin on ollut jääkiekossakin. Pieni piiri pyörii, kaverit siinä pyörii.

1

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ::D

      Ei se koivun pelikunto kuukaudessa mene.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3095
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      119
      1255
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1097
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      971
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      68
      937
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      907
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      881
    8. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      163
      858
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      844
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      794
    Aihe