Xp.seen jokin Korvaava Transformationpack 7 tai muu??

Willyvogeli

Netistä löytää Xp:seen Kyseinen Transformationpack ohjelmia! Siis voisiko ladata netistä vanhaan koneeseen!? kannattaako luottaa näihin ohjelmiin? mainostavat että olisi turvallisia ladata vanhaan koneeseen? Tämä tulisi kysymykseen ensitilassa kun XP: päivitykset loppuu!!

4

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Windows XP tuki päättyy nyt keväällä joten sen jälkeen sitä ei ole turvallista käyttää nettikäytössä.

    • jo,u

      Nuo Transformation packit siis vain muuttavat ulkoasua, eivät mitään muuta. XP pysyy XP:nä, vaikka ulkoasua kuinka muuttelisi. Sama asia kuin jos vaikka maalaisi vanhan, hajoamispisteessä olevan Ladan eriväriseksi. Ei se muutu ehjäksi/paremmaksi/toimivammaksi vaikka ulkoasua kuinka muuttelisi. Ei ole olemassa mitään poppa/vippas/kepulikonsteja, joiden avulla voisi jatkaa XP:n käyttöä turvallisesti netissä. Tuo "turvallista ladata" tarkoittaa vain sitä, että kun lataa tuon Transformation packin, niin siinä ei saa viruksia.

    • sekäettä

      Minun tv-virittimineni toimii XP-koneessa. Se lienee turvallista, kun siinä ei tarvita nettiyhteyttä. Tätä XP-konetta en muuta Linuxiin, koska tuo tv-viritin toimii Windowsissa ... Mutta saatan asentaa Windows XP:n rinnalle LinuxMintin nettikäyttöä varten.

      • Toimii. Tuolla tavalla voi käyttää niin kauan kunnes rauta joskus lopullisesti räjähtää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      98
      6248
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3627
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      179
      2289
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      238
      2149
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      182
      1848
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1644
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1295
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1134
    9. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      120
      1080
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1080
    Aihe