Asensin pasianssin tietokoneelle, halusin vähän pelata monen vuoden tauon jälkeen ,. nyt en sitten osaa juuri muuta tehdäkään tietsikan äärellä kun läiskiä kortteja ,.
tässä on vielä päivähaasteita joita suorittamalla saa virtuaalisia kultakolikoita ,. eihän kultakolikoita voi kukaan vastustaa, pakko pelata ,.
tässä on vielä päivähaasteita joita suorittamalla saa virtuaalisia kultakolikoita ,. eihän kultakolikoita voi kukaan vastustaa, pakko pelata ,.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tosta on aika lyhyt matka siihen että löydät ittes joltain pokerisivustolta kuorimasta kermaa. Sitten voitkin hommailla kesämökin Karibialta ym. pientä.
joku siinä pelissä voittaa mutta lähes kaikki muut sitten häviävät ,. taidan jättää sen pelin uhkarohkeammille.
Härreguud! Siellä on peliaddiktio päällänsä. In action!
Siirrä sormesi hitaasti pois näppiksiltä, sammuta kone, keitä kupillinen kahvia, hengitä syvään.... sisään.... ulos... ja rentoudu. :)
Tietokone on yksi pahimmista aikarosvoista mitä tiedän. Nytkin olen itse nenä kiinni ruudulla palstailemassa ja pelaamassa, vaikka olisi paljon muutakin puuhaa. Jotenkin ne muut touhut tuntuvat vähemmän tärkeiltä, helppolla työntää ne pois mielestä.
Itsensä huijauksen maksimointia.
no voishan sitä ajatella että aivot kehittyvät jotenkin kun niitä kortteja yrittää loogisesti järjestellä ,. :)
Koukkuun voi jäädä kuin mato jos kala ei syö ei tartu täkyyn.
No hyvä ainakin kun sulla ei rahaa kulu :)Ja olet varmaankin järkevä,etkä pelaile monia tunteja päivässä paikallaan istuen.
sadepäivinä saatan kyllä istua tuntikausia ,. ehkä se on tuo monitorin kirkas valo joka vähän kuin toimisi keinoaurinkona ,. vetää puoleensa pimeän aikaan kuin katulyhty perhosia ,.