Maailmaa uhkaa ankara pula – kaikesta

Huolestuttavaa

4

210

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haasteita tulee

      Kiitos hyvästä linkistä. Asia on tosi hätkähdyttävä.
      Kannattaa tutustua.

    • Mr. NWO

      Ratkaisu on helppo, väestönvähennys.

    • Siellä oli

      Tälläinen mainionta:

      "Kohta olemme kaikki keskiluokkaa?

      Vuoteen 2030 mennessä maailman keskiluokka yli kaksinkertaistuu, tutkijoiden arvioiden mukaan keskiluokkaan nousee 2–3 miljardia uutta ihmistä."

      Kuitenkin Yhdysvalloissa ja Euroopassakin keskiluokka on kutistunut ja köyhtynyt jo vuosia.

    • Pelastukseen tie...

      Löytyykö ketään tällaisesta kaikille hyväksi, Lain / Laillisuuden täyttymyksen, = Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi, turvallisen ja turvatun, kaikinpuolisen hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistavasta ja takaavavasta. Oikein, kaikkia kohtaan Totuuteen perustuvan Oikeuden mukaisesta vasta Oikeasti Laillisesti toimivasta, kaikille tarjolla olevasta vaihtoehdosta?…

      Johon on kaikki valmiit opit ja ohjeet ns. ”piirustukset” valmiina, ainakin kaikkien länsimaisten ihmisten vapaasti luettavissa ja tukittavissa, siitä Luojan ihmiskunnalle oikein elämän ja toimimisen / vaikuttamisen opeiksi ja ohjeiksi Ilmoituskirjasta Raamatusta. Jota Kristuksen Jeesuksen ihmiskunnalle ansaitseman UUDEN liiton / testamentin puolen, Jumalan ARMON aikakauden aikaa nyt elämme, jo vuotta 2014, ilmenee vuosiluvustammekin. Mutta jo tämän Jumalan ARMON aikakauden viimeisen sukupolven LOPUN aikaa!!

      Enne sitä. tälle pahan vallassa olevalle, vääryyden mukaisesti ja pahuuden puolesta, luomakunnalle tuoksi ja ihmiskunnalle turmeluksi koituneelle ja koituvalla, saatanaa tuomiokseen / onnettomuuksikseen tavalla toimivalle, niitä SYYSTÄ (kaikki vääryys) pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi, seuraamuksia tuottavalle, kaikille hyväksi Jumalan Sanan VASTAISESTI elävälle maailman / ihmiskunnan ”pirun” hyväksi ja puolesta touhuille ja politiikalle, näin VÄÄRIN elävälle ihmiskunnalle hirmuiseksi LOPUKSI, lopullisen hirvittävän 3 ja ½ vuotta kestävän tuomion alkamista. Josta mitä kaikkea ihan lähellä edessään on, ja siitä SYYSTÄ, miksi osakseen tuleman pitää. Siitä voi kukin lukea sieltä Raamatun lopussa olevasta Johanneksen ilmestykset osasta.

      Että jos kuka ei välttämättä halua niitä SYYSTÄ (kaikki vääryys) pahaksi / kärsimyksiksi seuraamuksia osakseen ja kohdalleen., On syytä alkaa sanoutumaan niiden tuottamisiin mukautumisesta / oallisuudessa elämisestä, = niiden puolesta toimimisesta ja vaikuttamisesta IRTI. Joihin mukautuneesti / osallisuudessa lähes KAIKKI maailman ihmiset, kukin kaikellaan ja kaikkineen elävät.

      Ei ole ketään kiinnostanut lähteä tälle kaikille hyväksi Jumalan VALTAKUNTAA ja Hänen, kaikille hyväksi vanhurskautta etsivälle, tälle Raamatun UT mukaiselle, turvallisen ja turvatun kaikinpuolisen hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistavalla ja takaavalle Oikein elämisen ja toimimisen / vaikuttamisen kaikessa yhtenä ja kaikessa YHTÄ pitävinä täydellisyyteen pyrkimisen tielle.

      Että löytyneekö täältä ketään tällaisesta kaikille hyväksi , kaikkia kohtaan Totuuteen perustuvan, = Laillisen Oikeuden mukaisesti toimivasta, kaikille tarjolla olevasta vaihtoehto mahdollisuudesta, kiinnostunutta?

      Kiinnostuneet voivat tuoda sen kiinnostuksensa ilmi tähän tai muihin vastaaviin viesteihin asiallisella palautteellaan. Tähän liittyvistä asioista ja kysymyksistä rakentavasti keskusteltavaksi.


      Tämän kaikille hyväksi vaihtoehdon puolesta ns. ääntä pitävä ja puolesta toimiva, vähäinen palvelijansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      122
      4835
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4518
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      119
      1953
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1721
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1482
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      7
      1269
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1225
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1145
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1055
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe