Olisi harrastepaku mietinnässä. Pystyyko 6x4m tallissa puuhastelemaan mitään Chevy Vanin kanssa vai onko liian iso?
Vanin tilantarve
7
189
Vastaukset
- Kelpo Mies
Hivenen tietty riippuu vanisi koosta, nitä kun on niin monen kokoisia. Ja vaikka kyseessä olisi joku lyhytakselivälinen versio, niin kyllä ahdasta on. Riippuu tietty siitä, mitä aiot tehdä.
- vanhalen
Pitkät vanit on yli viisimetrisiä. Jos on pyörillään voi siirtää kiinni oveen tai etuseinään sen mukaan mitä on tekemässä. Mulla ei mahdu vani sisään ovesta. Peilit saisi pois tieltä mutta korkeus ei ihan riitä. Puolityhjillä kumeilla olisi voinut mennä mutta ei viitti ottaa riskiä katon maalien lähtemisestä.
- Chevy Van
Mittailtiin kaverin kanssa Vanin korkeudeksi vähän alle 210 cm. Ihan tarkkaan sitä ei saanut mutta parin sentin tarkkuuteen kumminkin kun ajettiin se seinän viereen ja pitkällä vatupassilla siirrettiin korkeus seinään. Ei se sitten mahdu minun talliin. Täytyy katsoa jotain vähän pienempää autoa.
- cheche
Chevy Van kirjoitti:
Mittailtiin kaverin kanssa Vanin korkeudeksi vähän alle 210 cm. Ihan tarkkaan sitä ei saanut mutta parin sentin tarkkuuteen kumminkin kun ajettiin se seinän viereen ja pitkällä vatupassilla siirrettiin korkeus seinään. Ei se sitten mahdu minun talliin. Täytyy katsoa jotain vähän pienempää autoa.
Tutun korotetun vanin korkeus on 2,3 m. Matalat vanit pitäisi saada ovesta, jos aukon vapaa korkeus on 2,1 m. Renkaat ja vuosimalli voi vähän vaikuttaa tarkkaan mittaan.
- Vaninisti
Tämä jo selvisi mutta vinkiksi myös muille. Vaikka paku mahtuu sisälle ja tilaa on joka puolella, mitatkaa myös korkeus. Monessa matalassa tallissa loppuu korkeus niin, ettei autoa ei voikaan tunkata riittävästi. Meillä on korkea europaku ja renkaitten vaihto juuri onnistuu. Jos saisi kymmenen senttiä ylemmäksi, olisi mukavampi tehdä huoltoja ja korjauksia.
- Suulissa
Suulissa on tilaa Chevy Van projektille. Pakkaskaudella ei vaan tarkene tehdä mitään. 5 nurkilla voi lämpöpuhaltimen vieressä taas puuhastella.
- Suulissa
Muutama päivä on nyt puuhasteltu lämpöpuhaltimen kanssa suulissa kun ei malta poiskaan pysyä plussakeleillä. Kylmä on mutta projekti etenee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282681- 1342442
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162083- 1332071
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.121804Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161521327Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu291172Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt901130Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901115Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno361049