Kuntien pakkoliitoksia hallitus ei aja--muutama kuukausi sitten vannoivat. Nyt ollaan jo muuttamassa perustuslakiakin, jotta JO JULKAISTUT PAKKOLIITOKSET SAADAAN VOIMAAN!
Ei tämä hallitus ehdi? Näin sidotaan seuraava hallitus lakisääteisesti toimittamaan pakkoliitokset!
MITÄ MERKITYSTÄ ÄÄNESTÄMISELLÄ ENÄÄ ON TÄSSÄ DIKTATUURISSA?
Listatkaapa lisää valheita muut vuorostanne, niitä riittää.
Ei tämä hallitus ehdi? Näin sidotaan seuraava hallitus lakisääteisesti toimittamaan pakkoliitokset!
MITÄ MERKITYSTÄ ÄÄNESTÄMISELLÄ ENÄÄ ON TÄSSÄ DIKTATUURISSA?
Listatkaapa lisää valheita muut vuorostanne, niitä riittää.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Katainen havittelee eu-herrapaikkaa. Siinä yks suomen kansa on vain paskaan sotkettu astinlauta. Jutta Urpilainen on puolestaan äärioikeistolaisen Paavo Lipposen muurariveljien typerä piika.
Eurovaluutta on suomelle mahdoton. Ei auta, vaikka palkat olisivat euron tunti. Elättimamujen lisääminen vain lisää kuluja.
Jykän oma biisi
http://www.mikseri.net/artists/tuotantoelin/6-aanestakaa-minua/436187/
Seuraavat eduskuntavaalit voi olla järjestetyt.
Valheita on paljon,ja niitten listaaminen työlästä.
Ainoa minkä olen huomannut,kun hallitus lupaa,se tulee tekemään
toisin
Tervetuloa kapitalistiporvarikokoomusmaailmaan
Tässä muuten on aloitus,jolle kannattaisi ottaa kantaa,ja
ei todellakaan meikäläisen
Demareiden vaalilupaus: ALV ei nouse!
"Turhia yritystukia karsitaan"
Urpilainen valehtelee aina kaiken.
Ja mitä merkitystä on Perustuslailla kun kerran sitä voidaan aina tarpeen tullen muutella ja "tulkita". Jonkun näkemyksen mukaan Perustuslain mukaan Suomi ei voi olla edes Eu.n jäsen nykyisessä muodossaan, eli jäsenyys on laiton..!?
PERUSTUSLAKIAKIN VÄÄNNELLÄÄN, KUIN TUULIVIIRIÄ!
Tuolle kansanpetokselle on tehtävä loppu.
Kaikessa yksinkertaisuudessaan tosiasia on se, että eurovaluuttaan muilutettu kansa on kusessa. Tässä tilanteessa ei oltaisi, jos kansalta olisi kysytty. Kansa nyt kuitenkin on joutunut tuon kurjuuden-hurjuuden maksumiehiksi.
Ei siinä paljoa taloustiedettä ja ekonomisteja tarvita selittämään yksinkertaista tosiasiaa.
Eurovaluutta on liian vahva. Suomen vientiteollisuus ---loppukin siitä kuolee ja näivettyy lopullisesti tuon saksan määrittelemän valuuttakurssin tähden.
Suomen kansalaisten pitää tehdä protesti eurovaluutasta eroamiseksi, muutoin olemme pian pussinperä ja kirppuköyhälistö.
Mielenkiintoinen pointti on sekin, että Henna Virkkunen lausui, että kuntien pakkoliitoksia ei ehditä toteuttamaan tämän hallituksen aikana.
Kansalaisten on sitten mukamas turha äänestää mitään, koska onpa hallitus minkälainen hyvänsä, niin perustuslaki on muutettu niin, että kuntien pakkoliitokset on päätetty tämän hallituksen toimesta ja kansalaismielipiteestä viis!
VOI DEMOKRATIAN HÄPÄISYN MAAILMANENNÄTYSTÄ.
Perustuslakia ei olla edes muuttamassa. Mistä ihmeestä olet saanut päähäsi jotain näin järjetöntä?
Kansalaiset saavat nimenomaan seuraaissa vaaleissa ottaa kantaa kuntauudistukseenkin kun kerran pakkoliitoksia ei tehdä tämän hallituksen aikana.
Ettekö te todellakaan ymmärrä yhtään mitään?
VOI TYHMYYDEN MAAILMANNNÄRYSTÄ!
Vaaleissa ei voi vaikuttaa yhtään mihinkään. Sinä et sitä tyhmänä voi käsittää.
joojoo.
sitä samaa räksytystä aina vaan.
Kuolemme nälkään, jos emme eroa eurovaluutasta. Se pitäisi tehdä ennen, kuin puuttin pakkoliittää meidät nälän ajamana euraasian unioniniinsa.
Vielä suomi voisi päättää valuutastaan. Liian kauan köyhdyttyään se ei enää ole mahdollista.
oikeistodemarit ovat tuhonneet kaappaamansa puolueen. Ei sitä enää korjatakkaan voi, on tehtävä kokonaan uusi.
Lipponen sanoi vaan böö ja pieraisi hanhenmaksapalleron ja Päivi lähti marssimaan..
Katainen.Työttömyysprossa laskee 5.teen.
Vitsi vitsi,Mutta fantastista