Tämä pitää toteuttaa nopeasti!

Sillai saadaan lisää asukkaita maksamaan 300 miljoonaa maksavaa hukkaputkea. Ylöjärvi ja Nokia vallankin saa muuten ilmaiseksi läpiajoreitin.


Kangasala, Lempäälä, Nokia, Pirkkala, Ylöjärvi pakkoliitetään Tampereeseen. :-D
http://yle.fi/uutiset/hallituksen_listalla_24_pakkoliitoskuntaa_-_katso_lista/7025580
9125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

käyttäjiä on syytä rahastaa rankalla kädellä! Ja laittaa sitten myös tunnelimaksu, ettei ole ilmaiseksi läpi ajelijoita. Ja jokainen sentti tunnelilainojen lyhennyksiin.

Äänestä

Tunnelinvastustajien jutut pitää tasonsa :)

Äänestä
  • sinulla taas ei ole tasoa lainkaan?

    Äänestä

Tunnelista pitää tehdä uusi päätös pakkoliitoksien jälkeen. Ympäryskunnat eivät ole hyväksyneet tätä hukkainvestointia, joten ei heitä voi velvoittaa sitä maksamaan!

Äänestä
  • kyllä Tampereen kok.valtuusto tekee mitä lystää. Sille ei voi kukaan mitään! Laittavat tunnelimaksunkin aivan varmasti vuoden sisään sen valmistumisesta. (on jo päätetty looshin saunaillassa ja vatuusto on vain asiasta ilmoittava elin sen jälkeen)

    Äänestä

  • Tottakai te maksatte osanne, kun kerran hyödytte tästä idioottimaisesta tunnelista. Sillai toimii tamperelainen solidaarisuus nykyään. :DDDD

    Äänestä

  • ns.demokratia,tre kirjoitti:

    kyllä Tampereen kok.valtuusto tekee mitä lystää. Sille ei voi kukaan mitään! Laittavat tunnelimaksunkin aivan varmasti vuoden sisään sen valmistumisesta. (on jo päätetty looshin saunaillassa ja vatuusto on vain asiasta ilmoittava elin sen jälkeen)

    Tuoko on sitä tasoa?

    Äänestä

Pakkoliitettävät kunnat ovat pakotettava maksamaan osan tunnelin kustannuksista, jos he liittyvät Tampereeseen. Ei voida pullia poimia rusinoista, he hyötyvät siitä muuten ilmaiseksi.

Äänestä

Rypistynyt rusina koko Tampere
Kuningas Kustaa III perusti Tampereen 1. lokakuuta 1779.
Mutta tuo kuulostaa kutkuttavan hyvältä, että maksu jaetaan uusillekin kuntalaisille.
http://www.youtube.com/watch?v=IfXpOAsO978

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiäh kiäh. kirjoitti:

Sillai saadaan lisää asukkaita maksamaan 300 miljoonaa maksavaa hukkaputkea. Ylöjärvi ja Nokia vallankin saa muuten ilmaiseksi läpiajoreitin.


Kangasala, Lempäälä, Nokia, Pirkkala, Ylöjärvi pakkoliitetään Tampereeseen. :-D
http://yle.fi/uutiset/hallituksen_listalla_24_pakkoliitoskuntaa_-_katso_lista/7025580

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu