Uskonnonopetus h*lvettiin

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tyypillinen ahdasmielisen ateistin kannanotto. Miksei puhu pakkoruotsin kuluttamista kohtuuttomista resursseista?
Varsinainen virtahepo olohuoneessa tuo pakkoruotsi.

Äänestä

Onneksi tuosta Tuomiojastakin päästään pian eroon. Taitaa olla jo eläkeikäkin ohitettu.

Äänestä

Pakkoruotsi ja homopropaganda ensin pois lapsiamme saastuttamasta. Jani T:lle porttikielto kouluihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jo vähitellen kirjoitti:

http://www.demari.fi/politiikka/uutiset/17977-tuomioja-olisi-perusteltua-lisata-historian-tuntimaaraa-vaikkapa-poistamalla-uskonnonopetus

Tuomioja on oikeassa, kuten aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu