kohta polvet pettää niin ko entisellä sattumaministerillä?
nykyhallitus väsynyt
mäsä-masa
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ilo ja intohimo kateissa.
Kyllä oli passioonia ilmassa, kun MV "hoiteli" asioita.
Edustaako nykyhallitus kansaa? Ei edusta. Matti Vanhasen hallitus edusti kansaa.
KYllä KMS-rahoittajat sellaisen hallituksen ostivat, että varmasti edusti kansaa. Edusti edusti, selvähän tuo....
Karonkkaa odotellessa
STT
14.4.2010 21:51 14.4.2010 21:51
Liikemies Arto Merisalo kirjoitti sähköpostissa pääministeri Matti Vanhaselle eduskuntavaalien jälkeen 19. maaliskuuta 2007:
Tapani Yli-Saunamäen ja omasta puolestani sekä koko Kehittyvien Maakuntien Suomi ry:n tiimin (Tokmannin Kyösti Kakkonen ja Seppo Saastamoinen, Maskun Topi Sukari, Motonetin Lauri Juntunen ja Suomi-Soffan Toivaiset sekä Palmbergin Bono ja me Novalaiset) puolesta suuri kiitos sinulle upeasta lopputuloksesta. Alkuperäinen tavoitteemme tukiryhmässämme oli se, että saadaan vahva porvarienemmistö eduskuntaan ja sitä kautta porvarihallitus. Nyt vaalitulosta ja porvarihallitusta tuskin voidaan sivuuttaa!!! Toki on tärkeää, että Keskusta saa hyvän hallitusohjelman kannaltaan ja keskeiset ykkösministereiden salkut.
Toivottavasti voimme pitää pienen "karonkkan" em. tiimimme ja sinun sekä Jarmon ym. kanssa kunhan ehdimme ja allakkasi sen sallii!
Puhuin myös Ritva Larilahden kanssa ja toivoin, että tulisit 09.05.2007 Mäntsälään Suomen historian suurimman yksittäisen logistiikkakeskuksen, Tokmanni Oy:n sinne rakennettavan pääkonttorin ja keskusvaraston peruskiven muuraukseen. Mutta näihin palattaneen!
Parhain yhteistyöterveisin
Artsi M
Pääministeri Matti Vanhanen vastasi samana päivänä:
Kiitos kaikesta avusta. Puhu Ritvalle siitä Mäntsälästä, omalta puoleltani aihe sopii minulle hyvin jos vain aikataulu käy. Vaalituloksen pohjalta saadaan nyt parempi hallitusohjelma kuin neljä vuotta sitten.
t: Matti
ps. ja karonkka pitää järjestää
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288334853081.html
Nova Groupilla bisnestä riitti.
Ja oikeuslaitoksella duunia.
Joo, siltä vaikuttaa.
Takki on tyhjä parilla vastuuministerillä, niin kuin Persu-Soinilla vaalisirkuksen jälkeen.