"Rukoilimme kuolemaa Sharonille"

Israelilaislähde kertoo äärioikeistoaktivistien kunnostautumisesta:

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3118275,00.html

"Oikeistosiiven aktivistit väittävät että laittoivat saman Pulsa Denura kirouksen Sharonille kuin myös 10 vuotta aikaisemmin Rabinille"

8

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+4

      Eli jos nyt oikein ymmärsin, niin äärijuutalaiset suuttuivat siinä vaiheessa, kun Sharon runnoi läpi vetäytymistä Gazasta.

      " Elokuussa 2005 Sharon ajoi läpi puolueensa oikeiston vastalauseista välittämättä yksipuolisen vetäytymisen Gazan alueelta. Alueella asuvat 8500 israelilaista siviiliä poistettiin alueelta. Osa heistä lähti käskystä, mutta osan joutuivat sotilaat kantamaan autoihin, joilla heidät kuljetettiin muualle. Monet äärijuutalaiset pitivät itseään uhreina ja marttyyreinä. Juutalaisista osa linnoittautui synagogiin, jotta karkotus näyttäisi iskulta juutalaisuutta vastaan."

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Ariel_Sharon

      Aika ikävää käytöstä äärijuutalaisilta, ei voi sanoa että he mitenkään auttaisivat oman maansa tilannetta. Samalla nähdään myös uskonnon käyttämä psykologinen manipulointi, joka ei ole kunniaksi äärijuutalaisuudelle.

    • vanha ja vakaa

      Saakohan Kerrykin kirouksen mustamaagikkojuutalaisilta.

      • Lapsellinen mikä

        lapsellinen. Eihän tuon kaltainen heitto muusta todista.


      • Kerryn Suojelijana

        voi olla Jeesus Nasaretilainen ja hänellä voi olla paljonkin rukoilijoita Israelin Herran nimessä. En osaa tietenkään sanoa tästä mitään varmuudella, en edes Kerryn käsitystä Jeesuksesta tiedä josko on sitä esille tuonutkaan julkisuudessa.


    • Sairas on

      KTS kierroksella. Kaikki osiot kiertänyt ja etsinyt solvattavaa Israelia ja israelilaisia vastann. S...nan asiamises kun on. Punaisella kaikkien foorumien kohdalla jo nikin näkeminenkin. Annettu ohjeeksi, että ei vastata hänen kirjoituksiinsa. On ilmaa.

    • Jumalan tahdon

      vastaista on Israelissa koska Jeesuksen opetuksia ei tahdota noudattaa.

    • Jeesus opettaa

      siunaamaan ihan kaikkia, ja myös vihamiehiä. Jeesus tahtoo hyvää kaikille. Kuitenkin Jeesuksen vastustajat eivät menesty Jumalan tuomiolla ja voi sitä joka halveksii evankelumia joka on annettu uuden liiton pyhissä juutalaisissa kirjoituksissa ja Jeesus on Israelin Herra ja Juutalaisten Kuningas.

      • Minkäs takia tää sun lössis sitten kirosi Sharonin ja täällä foorumilla vielä tuuletti kaiken päälle?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      59
      5089
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4592
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4529
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      296
      1747
    5. 91
      1422
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      81
      1388
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1328
    8. 315
      1039
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      950
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      850
    Aihe