Olen huomannut keskusteluista tälläisen sivun www.päiväraha.com pitääkö tämä paikkaansa ja onko kellään kokemuksia? Tekisi mieli kokeilla, mutta en ole vielä pistänyt mitään viestiä eteenpäin..
100e/päivässä rahaa netistä?
21
2251
Vastaukset
- dfgfdg
No mitäs luulisit? Eikö kukaan oppinut jo WinCapita-jutusta?
Miksi tää Pedro myisi sulle 199eurolla kuussa enemmän tuloja kun voisi pitää kaikki itsellään? Jos homma toimisi, niin Pedro ottaisi kaikki rahat ja hyödyn itse, eikä tuputtaisi tätä loistavaa rahanteko-ohjelmaansa muille vaivaisella 199eurolla/kk:ssa.
Pedro(jos on edes hepun oikea nimi) on huijari ja ihan satavarmasti. - manimasiina
Noniin nyt se on testattu. Otin eilen yhteyttä sähköpostilla pedroon ja kysyin miten hänen järjestelmä toimii.
Okei plussapuolet kaikessa oli että pedro antoi minulle yhden päivän ilmaiseksi kokeilla miten kaikki tapahtuu kunhan vain rekisteröityisin hänen affiliate linkin kautta valuutanvaihtokaupan sivuille, jonka jälkeen sain tunnukset skypeen. Yöllä kello 24:00 sain skypessä ensimmäisen "signaalin" pedrolta jossa käskettiin vaihtaa eurot yeniksi. Vaihdoin n.50senttiä euroja yeniksi. Olin yöllä vielä 20 euroa miinuksella mutta töiden jälkeen iltapäivällä olin voittanu 70e.
Itse en henkilökohtaisesti vielä ainakaan lähde hommaan mukaan, mutta mikäli ylimääräistä löytyy niin ihan järkevältä homma ainakin vaikutti. Testatkaa itse ja kysykää ilmaista päivää. - Peräpedro
Sivuillaan Pedro kirjoittaa kehittäneensä oman systeeminsä, jolla muka sitten miltei varmasti tehdään törkeästi voittoa... Kertoiko hän tarkemmin minkä takia eurot piti silloin vaihtaa juuri yeneiksi, tai että millä tavoin hän päättelee kannattavimmat vaihdot? Kuulostaa omituiselta, että yht'äkkiä joku ''keksii'' jonkin mullistavan menetelmän, jolla voi jopa kasvattaa sijoittamaansa rahamäärää jopa 14000 % n. päivässä (jos oikein laskin, 50snt --> 70 e, mutta kuitenkin :D).
- asdasddasdasd
Onhan noita menetelmiä muillakin, mutta se riippuu kuka sitä oikeasti osaa tehdä. Vaihdot tehdään tutkimalla markettien suuntaa ja pitää olla ajantasalla maiden uutisista. Pedrolla on siis oma kehittämä systeemi, joka hänen sanojensa mukaan antaa 89% tarkkuudella voittoja.
onhan tässäkin uutisessa, joku samaa tekevä kuin pedro
http://www.talouselama.fi/sijoittaminen/miljardista jai miljoona kateen/a2070841 - testaaja123123
Ekasta päivästä 50e voittoa! :) sain ilmaisen päivän kokeilla pedron signaaleja
- Vieläkö
Vieläkö Pedro antaa neuvoja ja signaaleja?
- Mikä tilanne nyt?
Niin mikä on tilanne nyt? Vieläkö hän antaa neuvoja ja signaaleja?Tai onko kukaan kokeillut sitä, että antaa Pedron treidata puolestaan?
- rambo2014
Kyllähän pedro treidaa vielä puolesta.. ja sähköpostillahan tuo kysyminen onnistuu?!
- att2
Noin 30euroa netto joka päivä 18 vuoden ajan.
- Petra.S
Pedrohan antoi aikoinaan signaaleja valuuttakaupassa. Mutta se toimintamalli on sittemmin muuttunut? Pedro ilmeisesti treidaa puolesta vai kuinka? Onko kenelläkään kokemusta kyseisestä treidiryhmästä josta puhuuvat? Kiinnostusta olisi, ja rahaa nyt tuskin koskaan voi olla liikkaa...
- Notottahanseon
Singaaleita tulee ja rahaa on niin ettei jaskalle taivu. Mä lähden stadiin tallaamaan on mulla massii taskut pullollaan.. Mä huudan köyhät kyykkyyn!!! Köyhät kyykkyyn!!!
Kivalla nykyisin sijoittaja ja vielä asantunteva sellainen!! - VoihanRähmäää
Hei petra! hän siis tekee treidejä jos ei itsellä ole kokemusta kaupankäynnistä. olin yhteyksissä kyseiseen kyseiseen henkilöön, mutta tiimi jo ilmeisesti tupaten täynnä :(
- hmmm.....
Onko kenelläkään huonoja kokemuksia tästä Pedrosta?
- vapaataamut
En ole kuullut. Maksut ym. menneet niinkuin pitääkin. Olen myös jonossa :)
- hmmm....
Oletko siis kokeillut jo tätä Pedron systeemiä :) ?
- vapaataamut
Olin aikoinaan siinä signaali systeemissä, mutta sitä ei enää ole.
- hmmm...
Okei. Saitko nostettua voittosi aina ongelmitta?
- vapaataamut
Sain nostettua ihan normaalisti. Siirroissa kesti muutamia päiviä, koska rahat olivat välittäjällä.
- hmmm...
Kuulostaa ainakin ihan rehelliseltä touhulta. Kiitos vastauksista :)
- LuulinRehelliseksi
Hmm.. jaa-a.. olin aikaisemmin siinä uskossa, että on rehellistä touhua ja homma toimii (ja vaikutti toimivan), mutta nyt joudun ilmeisesti tarkistamaan kantaani, valitettavasti. :( Harkitkaa tarkasti, jos meinaatte mukaan lähteä!
- DiSH
Hei, onko tämä Pedro vielä aktiivinen?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698