Suomen hallitus

ei keksi mitään muuta keinoa nostaa Suomea lamasta ku verojen nosto joka paikassa mikä on tie tuhoon.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä on vääjäämätöntä kehitystä Suomen konkurssiin viemiseen. Verojenkorotukset huonontavat välittömästi ihmisten ostovoimaa ja heikentävät kysyntää! Tämä saa aikaan sen että tuotteet eivät mene kaupaksi ja ja kuluttajahinnat nousevat ja koska tuotteet eivät mene kaupaksi tarkoittaa se yt neuvotteluita ja konkursseja! Hallituksen linja johtaa siihen että kohta kukaan ei tee enää mitään koska se ei kannata ja kaikki ovat sitten sosiaalitoimiston luukulla hakemassa rahaa! Kukas sitten verot maksaa voisi kysyä arvon herra Jyrki Kataiselta!

Äänestä

Hartwall juuri ilmoitti aloittavansa yt-neuvottelut 140 henkilön
vähentämiseksi.
Syynä veronkiristykset sekä lisääntynyt Viron tuonti.

vaan esimerkki,mitä vaikutusta jatkuvalla nostamisella on,
tehdään yhteiskuntaan tuottamattomia työttömiä.

Mutta ,onhan tämä silti fantastista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

ei keksi mitään muuta keinoa nostaa Suomea lamasta ku verojen nosto joka paikassa mikä on tie tuhoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu