Lakiesitys: Pyllyä saa hipaista muttei puristaa

Otsikossa kaikki
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten se Ahteen kauniimpi puolisko?
Taitaa taas kohta olla käräjiä AKT :n kanssa.
Taas päivät kuluu rattoisasti hällä.

Äänestä

Ei kai se Väyrynen ollu huonompi?

Äänestä

"Veikkauksen hallitus on tänään erottanut toimitusjohtaja Matti Ahteen alaisiin kohdistetun ahdistelun takia. Ahdisteluväitteitä selvittänyt oikeustieteentohti Pirkko K. Koskinen katsoi, että selvittelyssä löytyi näyttöä 4-5 naisen osalta. Koskisen mukaan kyse oli käpälöinnistä.

Oy Veikkaus Ab:n hallitus on irtisanonut toimitusjohtaja Matti Ahteen tehtävistään tästä päivästä lukien. Hallitus teki päätöksensä sen jälkeen, kun se oli saanut yhtiön kutsuman selvityshenkilön, oikeustieteen tohtori Pirkko K. Koskisenselvityksen väitetyistä sukupuolisista häirintätapauksista. Koskinen totesi selvityksessään, että oli olemassa riittävää näyttöä siitä, että Ahde oli syyllistynyt häirintään."
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/pirkko-k--koskinen--ahde-syyllistyi-kapalointiin/1972656

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ahde- kirjoitti:

Otsikossa kaikki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu