Jutan ja Jykän bisnes kusi

"Kreikan lainamarginaalia on laskettu, joten Suomelta on jäänyt saamatta alunperin ajateltu noin kymmenen miljoonan euron vuotuinen korkotuotto"
4207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kansa antaa kusta itseään silmään?

Äänestä

Bisnekset hoidetaan velka rahalla kaikista helpoimmin heidän mielestään. Velkaa lisää velan päälle ja lasku taitoa ei osata alkuunkaan.

Äänestä
  • Yhteisöveroale ja muuta köyhien maksettavaksi!

    Äänestä

matematiikka on niin ja näin

"Halonen ja Urpilainen myös muistelivat, missä olivat, kun Viro liittyi EU:hun

Urpilainen kertoi olleensa tuolloin 15-vuotias ja Halonen kertoi olleensa puhumassa Viron Tartossa."


http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288644032657.html

Vinkkinä, että liittyi EU:hun 2004. Kun Jutta oli 15 vuotias Viro kuului vielä Neuvostoliittoon. Viro julistautui uudelleen itsenäiseksi 1991.

Hyvin laskettu 1975 syntyneeltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taaskin,. kirjoitti:

"Kreikan lainamarginaalia on laskettu, joten Suomelta on jäänyt saamatta alunperin ajateltu noin kymmenen miljoonan euron vuotuinen korkotuotto"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu