Minä en ymmärrä kommunistien - eteenkin ns. intellektuellien käyttäytymistä. Esiinnytään USA:n imperialismia ja eriarvoituvaa yhteiskuntaa vastaan. Ja kuitenkin käytetään erästä kaikkein kalleinta, elitistisintä ja vieläpä yllättävän turvatonta sekä erittäin sitovaa järjestelmää iOS/Mac OS X:ää - siis Applen ekosysteemiä.
Missä on teidän kommunistien rehellisyys?
Missä on teidän kommunistien rehellisyys?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Voiko kommunisti käyttää periaatteesta minkään korporaation tuotetta joutumatta leimatuksi tekopyhyydestä? Voi. Miten mikään kommari voisi roikkua netissä käyttämättä minkään korporaation tuotteita?
" Näitä kokemuksia on muillakin – osa väestöstä viis veisaa puheista, joiden tarkoitus on todistella, kuinka hyviä koneita kaupasta saa, ja miten Applet eivät ole sellaisia. Muistaakseni se oli naishenkilö, joka halusi sen applen, jota käärme tyrkytti, siellä kaukana, silloin kauan sitten. Nimi taisi olla Eeva. Luottokorttia käytti Aadam. Velka on perinnässä.
Siis jos joku haluaa iPadin, joka minusta on viheliäinen datan pihtaaja, hänen on saatava iPad.
Puheena oleva rouvasväen Hyvän ja pahan tiedon puun tuote, meidän iPad, oli syystä tai toisesta päätynyt tekemään pahaa itselleen. Virtakytkimen paineleminen eli buuttaaminen ei vaikuttanut mitään. Koje oli kuin aitan polku ilman emäntää. "
http://kemppinen.blogspot.fi/2014/01/apple-hypetys.html
-------------------------------
Sillä lailla. Vihdoinkin professori Kemppinen paljasti totuuden Applen tuotteista ja niiden suhteellisen yliarvostetusta tasosta.
Kunnon bolsu käyttää Viipurin torilta ostettua helmitaulua.
Juurpa näin,ja silläkin päihittää kaltaisesi uusnatsin mennen tullen.
Tiedätkös tuppikulli ja -suu että loukkaus koskee eniten sen lausujaan.
Ja jos on kunnon kommunisti niin EI KÄYTÄ vessapaperia! Neuvostoliiton niukka tuotanto ei voinut olla virhe!
Empä tiijä, kun kommunismia ei vielä missään ole ollutkaan.
Apple on paskaa. Toimii kuin Neuvostoliitto!
Pakko käyttää,kun oikeisto on ajanut kommunismin pois maapallolta.
Ei ole enää paikkaa mihin mennä.
alat vaan polyamoriseksi homoksi, siellä ne piileskelee nykyään oikeiston kilven alla.
Onhan vielä Pohjoiskoreassa.
Tai vanhat takinkääntäjäkommarit muuttakaa ruotsiin.Kommunisti on siitä hyvä että kun itse lakkaa saamasta voi mennä taas muuaalle kusettamaan idiootteja :))
Wahlroos kun näyttää mallia miten kommunismi toimii :))))