Joku idiootti mennyt jäälle Virolahdella.

Tilannehuone kertoo ihmisen pelastamisesta vedestä. Kai joku luullut että jäät kestävät kun on muutama päivä ollut pakkasta.

No eipä kestänyt, hälytysajoneuvoja mennyt solkenaan tästä Merikatu/Kekkosenkatua pitkin pillit huutaen Virolahden suuntaan.
161094
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Moottorikelkalla ajellut heikoille jäille. Toivottavasti selviää ja on hyvä esimerkki muille, miten EI kannata tehdä.

Äänestä
  • Kymarissa kyllä luki että kelkalla, moottorisellasesta ei ollut mainintaa, mutta eihän se tapahtunutta minnekään muuta, vaikka olisi kulkemut pelkin jaloin, tyhmää kuitenkin jäälä liikkua muutaman pakkaspäivän jälkeen, ohutta se on.
    5 cm kestää ihmisen, 2 cm pilkkimiehen.

    Äänestä

  • Tyhmyyttä, sattui monta vastaavaa ympäri suomen, ei yhtään tule minulta myötätuntoa, jos vaikka ei selviäis, luulisi kuus kymppisel olevan jo elämän kokemusta, ja esimerkkejä, kuormittaa pelastus palvelua toisin sanoen turhaan.

    Äänestä

  • jooh.. kirjoitti:

    Tyhmyyttä, sattui monta vastaavaa ympäri suomen, ei yhtään tule minulta myötätuntoa, jos vaikka ei selviäis, luulisi kuus kymppisel olevan jo elämän kokemusta, ja esimerkkejä, kuormittaa pelastus palvelua toisin sanoen turhaan.

    Juu tällä kuuskymppisellä on niin paljon elämän kokemusta kun ette tiedäkkään. Rakkaudesta kalastukseen kyseisellä miehellä. Nyt kävi huonost.

    Äänestä

  • Kyläläinen kirjoitti:

    Juu tällä kuuskymppisellä on niin paljon elämän kokemusta kun ette tiedäkkään. Rakkaudesta kalastukseen kyseisellä miehellä. Nyt kävi huonost.

    Lepää rauhassa PP, meri oli toinen kotisi.

    Äänestä

Kun pilkkua aletaan viilaamaan, niin "juuh" varmaan huomasi, että tuo moottorikelkka kommentti on kirjoitettu tänne ennen kuin kymarissa on juttua edes julkaistu.

Äänestä

Kelkka kun kelkka, alueuutisissa kerrottiin että moottorikelkka.
Vai onko siellä ollut molemmat kelkat?
Urheilumieltä Haminassa riittää.

Äänestä
  • Kuuluu kaveri kuolleen :(

    Äänestä

  • tuttu mies kirjoitti:

    Kuuluu kaveri kuolleen :(

    Itku tuli:)

    Äänestä

  • tuttu mies kirjoitti:

    Kuuluu kaveri kuolleen :(

    R.I.P

    Äänestä

tietääkö joku paikan,että osaa muutkin varoa.

Äänestä
  • Yksinkertaisesti, älä mene jäälle minnekään. Kuukauden päästä sitten voi jo kokeilla jos vain pakkaset kestää siihen saakka.

    On semmoisiakin talvia ollut että ei ole koko talvena olut asiaa jäälle.

    Äänestä

Juttuhan oli näin että kyseinen mies ei asu enää virolahdella mutta omistaa siellä mökin ja on useana talvena tuolla ajellut. Oli edellisenä päivänäkin käyny ajelemassa mutta jostain syystä seuraavana päivänä ajelikin vähä kauemmaksi, eikä enää jää kestäny. :/ Puoli tuntia oli kerinny jäissä olla, ennenkun pelastettiin, mutta kuoli myöhemmin sairaalassa.

Äänestä

Ilkka17v- vironlahdella
Vainaja ei tietääkseni ole koskaan asunnut Vironlahdella vaan on kotkalainen. Alkujaan ajelivat Vire nimisillä yhteys-aluksilla sitten perustivat Cristiina Cruisesin vainaja on yksi omistajista ylikonemestari.Ajeli kelkalla mutta ei moottori sellaisella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hälytyspäivystäjä. kirjoitti:

Tilannehuone kertoo ihmisen pelastamisesta vedestä. Kai joku luullut että jäät kestävät kun on muutama päivä ollut pakkasta.

No eipä kestänyt, hälytysajoneuvoja mennyt solkenaan tästä Merikatu/Kekkosenkatua pitkin pillit huutaen Virolahden suuntaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu