Kysynpä vaan

djdh

Miksi ainoa uimahallimme on jokaikinen arkipäivä täynnä koululaisia.?? Eivätkö vanhemmat saa vietyä lapsiaan itse uimaan. ?? Ja eihän se busseilla koululaisten kuskaaminenkaan kunnalle ilmaista ole.Liene.?

8

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei hyvää päivää

      Miksi et käy iltapäivällä?

      Oletko vähn uusavuton?

    • etunen

      Johtuu siitä, kun halli on väärässä paikassa lapset Klaukkalassa, uimahalli Rajamäellä. Mitenkä lapset vois kulkea 30km uimaan?
      Kunnanvaltuutetut ovat näin päättäneet, tottakai bussikyydit maksaa.
      Hyvä näin eihän sillä hallilla muuten käyttöä olisikaan.

      • jeremias vähäkääpä

        No jos noin ahistaa niin aja 30 km etelään ja hyppää mereen.

        No mutta asiaan. Tuo halli joka Rajamäellä on ei sijaintinsa puolesta ole kyllä kunnan päättämä asia. Oy Alko Ab sen sinne väkerteli (ja silloin muinaishistoriassa Rajamäki tosin oli kunnan suurin taajama).

        Noh kunnalla kun taas sitten ei ole varaa ylläpitää kahta hallia niin minkäs teet (ei taida tässä valtakunnassa montaa hallia olla joka itsessään pystyisi itsensä elättämään...oiskohan kaikki pyöreät nolla kappaletta).

        Tuo remontti olis kyllä voinu olla vaan peruskorjaus, sillä tuossa laajennoksessa ei ole mitään järkeä. Ei tuolla poskettoman ahdasta ole nykyiselläkään ollut.


        Ja jos te sen hallin sinne Klaukkalaan haluatte niin kukaanhan ei teitä estä yksityisrahoitteista hallia perustamaan. Tosin Klaukkalalaiset, nuo suomen rumimman kylän asukkaat, haluavat aina kaiken itselleen...niin tulkaa ja piikatkaa omalla kustanteella tuo halli ja siirtäkää se sinne...siirtäkää samalla toi sääksikin sinne niin on vähän parempi kuralammikko sen valkjärven tilalla.


    • ndhd

      Kyllä sinne uimaan pitäisi päästä myös aamupäivällä, päivällä.! Todellakin mitähän mahtaa maksaa meille kuntalaisille ne bussikyydit.??

      • ---

        Korsisaaren monopoli pyörii täällä päin, joten hinnat on pilvissä


      • Pientä rajaa
        --- kirjoitti:

        Korsisaaren monopoli pyörii täällä päin, joten hinnat on pilvissä

        Taas tuota systemaattista mollaamista. Kuljetukset tietääkseni kilpailutetaan. Eli halvin ne ajaa.


    • En nyk keksi tähän

      Kyl noit mukuloi om mualki ku Klaukkalassa.
      Meitin kylän mukulat ja aikusetki käy Rajamäjes uimassa.

    • efeeedf

      Ihan tiedoksi vaan, että uimataidon kehittäminen on opetussuunnitelmassa ja siis pakko toteuttaa jolloin tapaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      139
      5120
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      218
      4735
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      125
      3265
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3193
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      118
      3174
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      99
      2445
    7. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      41
      2441
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      138
      2388
    9. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      35
      2243
    10. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2178
    Aihe