Kysynpä vaan

djdh

Miksi ainoa uimahallimme on jokaikinen arkipäivä täynnä koululaisia.?? Eivätkö vanhemmat saa vietyä lapsiaan itse uimaan. ?? Ja eihän se busseilla koululaisten kuskaaminenkaan kunnalle ilmaista ole.Liene.?

8

357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei hyvää päivää

      Miksi et käy iltapäivällä?

      Oletko vähn uusavuton?

    • etunen

      Johtuu siitä, kun halli on väärässä paikassa lapset Klaukkalassa, uimahalli Rajamäellä. Mitenkä lapset vois kulkea 30km uimaan?
      Kunnanvaltuutetut ovat näin päättäneet, tottakai bussikyydit maksaa.
      Hyvä näin eihän sillä hallilla muuten käyttöä olisikaan.

      • jeremias vähäkääpä

        No jos noin ahistaa niin aja 30 km etelään ja hyppää mereen.

        No mutta asiaan. Tuo halli joka Rajamäellä on ei sijaintinsa puolesta ole kyllä kunnan päättämä asia. Oy Alko Ab sen sinne väkerteli (ja silloin muinaishistoriassa Rajamäki tosin oli kunnan suurin taajama).

        Noh kunnalla kun taas sitten ei ole varaa ylläpitää kahta hallia niin minkäs teet (ei taida tässä valtakunnassa montaa hallia olla joka itsessään pystyisi itsensä elättämään...oiskohan kaikki pyöreät nolla kappaletta).

        Tuo remontti olis kyllä voinu olla vaan peruskorjaus, sillä tuossa laajennoksessa ei ole mitään järkeä. Ei tuolla poskettoman ahdasta ole nykyiselläkään ollut.


        Ja jos te sen hallin sinne Klaukkalaan haluatte niin kukaanhan ei teitä estä yksityisrahoitteista hallia perustamaan. Tosin Klaukkalalaiset, nuo suomen rumimman kylän asukkaat, haluavat aina kaiken itselleen...niin tulkaa ja piikatkaa omalla kustanteella tuo halli ja siirtäkää se sinne...siirtäkää samalla toi sääksikin sinne niin on vähän parempi kuralammikko sen valkjärven tilalla.


    • ndhd

      Kyllä sinne uimaan pitäisi päästä myös aamupäivällä, päivällä.! Todellakin mitähän mahtaa maksaa meille kuntalaisille ne bussikyydit.??

      • ---

        Korsisaaren monopoli pyörii täällä päin, joten hinnat on pilvissä


      • Pientä rajaa
        --- kirjoitti:

        Korsisaaren monopoli pyörii täällä päin, joten hinnat on pilvissä

        Taas tuota systemaattista mollaamista. Kuljetukset tietääkseni kilpailutetaan. Eli halvin ne ajaa.


    • En nyk keksi tähän

      Kyl noit mukuloi om mualki ku Klaukkalassa.
      Meitin kylän mukulat ja aikusetki käy Rajamäjes uimassa.

    • efeeedf

      Ihan tiedoksi vaan, että uimataidon kehittäminen on opetussuunnitelmassa ja siis pakko toteuttaa jolloin tapaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3640
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3108
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2575
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2469
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      67
      2415
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      21
      2346
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      135
      2302
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2185
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      38
      1889
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1786
    Aihe