Miksi ainoa uimahallimme on jokaikinen arkipäivä täynnä koululaisia.?? Eivätkö vanhemmat saa vietyä lapsiaan itse uimaan. ?? Ja eihän se busseilla koululaisten kuskaaminenkaan kunnalle ilmaista ole.Liene.?
Kysynpä vaan
8
326
Vastaukset
- ei hyvää päivää
Miksi et käy iltapäivällä?
Oletko vähn uusavuton? - etunen
Johtuu siitä, kun halli on väärässä paikassa lapset Klaukkalassa, uimahalli Rajamäellä. Mitenkä lapset vois kulkea 30km uimaan?
Kunnanvaltuutetut ovat näin päättäneet, tottakai bussikyydit maksaa.
Hyvä näin eihän sillä hallilla muuten käyttöä olisikaan.- jeremias vähäkääpä
No jos noin ahistaa niin aja 30 km etelään ja hyppää mereen.
No mutta asiaan. Tuo halli joka Rajamäellä on ei sijaintinsa puolesta ole kyllä kunnan päättämä asia. Oy Alko Ab sen sinne väkerteli (ja silloin muinaishistoriassa Rajamäki tosin oli kunnan suurin taajama).
Noh kunnalla kun taas sitten ei ole varaa ylläpitää kahta hallia niin minkäs teet (ei taida tässä valtakunnassa montaa hallia olla joka itsessään pystyisi itsensä elättämään...oiskohan kaikki pyöreät nolla kappaletta).
Tuo remontti olis kyllä voinu olla vaan peruskorjaus, sillä tuossa laajennoksessa ei ole mitään järkeä. Ei tuolla poskettoman ahdasta ole nykyiselläkään ollut.
Ja jos te sen hallin sinne Klaukkalaan haluatte niin kukaanhan ei teitä estä yksityisrahoitteista hallia perustamaan. Tosin Klaukkalalaiset, nuo suomen rumimman kylän asukkaat, haluavat aina kaiken itselleen...niin tulkaa ja piikatkaa omalla kustanteella tuo halli ja siirtäkää se sinne...siirtäkää samalla toi sääksikin sinne niin on vähän parempi kuralammikko sen valkjärven tilalla.
- ndhd
Kyllä sinne uimaan pitäisi päästä myös aamupäivällä, päivällä.! Todellakin mitähän mahtaa maksaa meille kuntalaisille ne bussikyydit.??
- ---
Korsisaaren monopoli pyörii täällä päin, joten hinnat on pilvissä
- Pientä rajaa
--- kirjoitti:
Korsisaaren monopoli pyörii täällä päin, joten hinnat on pilvissä
Taas tuota systemaattista mollaamista. Kuljetukset tietääkseni kilpailutetaan. Eli halvin ne ajaa.
- En nyk keksi tähän
Kyl noit mukuloi om mualki ku Klaukkalassa.
Meitin kylän mukulat ja aikusetki käy Rajamäjes uimassa. - efeeedf
Ihan tiedoksi vaan, että uimataidon kehittäminen on opetussuunnitelmassa ja siis pakko toteuttaa jolloin tapaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1477416Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1815324Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.154474KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa74118Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753884Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,293434Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122941Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1042837Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,672385Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1042245