Miksi ainoa uimahallimme on jokaikinen arkipäivä täynnä koululaisia.?? Eivätkö vanhemmat saa vietyä lapsiaan itse uimaan. ?? Ja eihän se busseilla koululaisten kuskaaminenkaan kunnalle ilmaista ole.Liene.?
Kysynpä vaan
8
314
Vastaukset
- ei hyvää päivää
Miksi et käy iltapäivällä?
Oletko vähn uusavuton? - etunen
Johtuu siitä, kun halli on väärässä paikassa lapset Klaukkalassa, uimahalli Rajamäellä. Mitenkä lapset vois kulkea 30km uimaan?
Kunnanvaltuutetut ovat näin päättäneet, tottakai bussikyydit maksaa.
Hyvä näin eihän sillä hallilla muuten käyttöä olisikaan.- jeremias vähäkääpä
No jos noin ahistaa niin aja 30 km etelään ja hyppää mereen.
No mutta asiaan. Tuo halli joka Rajamäellä on ei sijaintinsa puolesta ole kyllä kunnan päättämä asia. Oy Alko Ab sen sinne väkerteli (ja silloin muinaishistoriassa Rajamäki tosin oli kunnan suurin taajama).
Noh kunnalla kun taas sitten ei ole varaa ylläpitää kahta hallia niin minkäs teet (ei taida tässä valtakunnassa montaa hallia olla joka itsessään pystyisi itsensä elättämään...oiskohan kaikki pyöreät nolla kappaletta).
Tuo remontti olis kyllä voinu olla vaan peruskorjaus, sillä tuossa laajennoksessa ei ole mitään järkeä. Ei tuolla poskettoman ahdasta ole nykyiselläkään ollut.
Ja jos te sen hallin sinne Klaukkalaan haluatte niin kukaanhan ei teitä estä yksityisrahoitteista hallia perustamaan. Tosin Klaukkalalaiset, nuo suomen rumimman kylän asukkaat, haluavat aina kaiken itselleen...niin tulkaa ja piikatkaa omalla kustanteella tuo halli ja siirtäkää se sinne...siirtäkää samalla toi sääksikin sinne niin on vähän parempi kuralammikko sen valkjärven tilalla.
- ndhd
Kyllä sinne uimaan pitäisi päästä myös aamupäivällä, päivällä.! Todellakin mitähän mahtaa maksaa meille kuntalaisille ne bussikyydit.??
- ---
Korsisaaren monopoli pyörii täällä päin, joten hinnat on pilvissä
- Pientä rajaa
--- kirjoitti:
Korsisaaren monopoli pyörii täällä päin, joten hinnat on pilvissä
Taas tuota systemaattista mollaamista. Kuljetukset tietääkseni kilpailutetaan. Eli halvin ne ajaa.
- En nyk keksi tähän
Kyl noit mukuloi om mualki ku Klaukkalassa.
Meitin kylän mukulat ja aikusetki käy Rajamäjes uimassa. - efeeedf
Ihan tiedoksi vaan, että uimataidon kehittäminen on opetussuunnitelmassa ja siis pakko toteuttaa jolloin tapaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli5110153Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1195927"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn684545Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul73402Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1413157Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji2812996Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1502819Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota632743Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait312097- 201777