Antaakaat vetää(siis talvella ja kesällä).
Toyota kuskitko täällä sitikkapalstalla taas sekoilee?
Terce1
12150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Naputelkaa toyopellet sitä TV-kaukoohjainta mielummin sillä ei teistä muuhun ole.
No varmaan tosiaan totta,minullakin on toyota.
Soitin tuossa äsken eräälle c5 farkun myyjälle oli hieno auto karverilla,kertoi että nyt on vaidelaatikko hyvä,no minä siihen että kuinka niin?
No kun se on toyotan automaatti laatikko.
Eli auto oli diesel 2009 farkku automaatti.
Minä siihen että sehän puoliksi sitten toyota,kaveri tuumas niinhän se vähän on.
Olen siis katselemassa c5 citikkaa entisen ajoin 540000km asti joten tietoa on että kestää ja kestää.
Valistusta,valistusta,kun ette tiedä missä automaailmassa mennään nykyään ja missä sitä kehitystä tapahtuu. Toyotalla tietenkin. PSA kohta suoritustilassa.
mitähän se tojotan "kehitys" oikein on kun piti pakettiautokin ostaa PSA:lta..
Toyotan hybridiautot ovat kehityksen kärjessä. Lexus tekee loistoautoja jollaisia citikka ei saa myytyä. Ja corolla on vain niin yksinkertaisen varma peli. Kokonaistaloudellinen. Jos haluan jotain taidepläjäytyksiä hankkia, ostan Picasson taulun.
Kaikkee muuta kun kehityksen kärjessä.Näyttää pallokalan ja star trekin sekasikiöltä.....Tuntuu Dacialta.
Käykääs tojo ja leksus pellet kattoo miltä näyttää Tesla.On ominaisuudetkin valovuoden tojotan kehitelmän edellä.Tesla on ollut Norjassa jopa myydyin automerkki.
Leksus tekee myös loistoautoja...niitä en ole suomessa nähnyt kertaakaan...ainoastaan kiian näköisiä amis teroille tarkoitettuja takaveto vempuloita.
Picasso maksaa niin paljon, että et kykene sellaista ostamaan...joutunet SIINÄKIN asiassa tyytymään korvikkeeseen...
Yksi todella hieno Lexuksen hybridi oli myynnissä. Ajettu 50 000 km ja hinta 28 000. Auto maksanut yli 100 tonnia, muutaman vuoden vanha.
Ison Toyota liikkeen edustaja kertoi asiasta.
Ei oikein vakuuta.......
Juha Wat-Vainiokin lauloi aikanaan:Halusin perheelleni vähän mukavuutta......
ja ostin perhelleni sitroeenin.
PS.Yhtään hyvää toyota Avensis laulua ei ole vieläkään olemassa.En ainakaan ole kuullut.
Suomessa on jopa toyotan mallin nimeä matkiva tangokuningas.
Yari´s Sillanpään levyjä on myyty miljoonia.
Repikää siittä citikkaheterot.
http://www.carsurvey.org/reviews/toyota/avensis/r89462/comments/
Kieltämättä suurin osa viesteistä suolen palstalla on tojozerojen kirjoittamia provoja.
Täytyy sanoa että uskomatonta porukkaa. Neanderthal Tojoteronsius on yllättävän laajalle levinnyt laji.