http://www.tv7.fi/vod/player/?program=12626
Kun olet katsonut niin kerropa yllätyitkö.
En kerro enempää ettei ylläri mene pilalle.
Kun olet katsonut niin kerropa yllätyitkö.
En kerro enempää ettei ylläri mene pilalle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Alkaa siinä 18 min kohdalla mutta Leon ansiokas alustus on kärsivälliselle kuin puron solinan kuuntelu paratiisissa.
Leo Mellerin puheesta ymmärsin, että itse hän uskoo tämän sortin ilmiöihin.
Raamatusta luki Jumalan pilvestä, joka on eri asia kuin nykyajan ilmiöt.
Mahesh Chavdan kokouksesta USA:ssa on kysymys.
Tälläisillä pilvihippusilla ei ole mitään tekemistä Jumalan Pyhän Hengen kanssa.
Samansorttista touhua oli kuin surullisen kuuluisan Herzogin kokouksissa kultahippuset, sun muut ilmiöt.
Eksyttävää lopun aikaa elämme.
Maailman uskovaisia ihmisiä eksyttävilläkään ei ole Jumalan, Jeesuksen ja Pyhän Hengen kanssa mitään tekemistä sitä todistaa nämäkin HEIDÄN nimissä tehdyt rikoksetkin:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
http://www.huffingtonpost.com/huff-wires/20091018/af-nigeria-child-witches/
Jos uskovaiset olisivat Jumalan lapsia niin tekisivät Jumalan ja Jeesuksen tahdon tekoja ja noudattaisivat Heidän Lakia ja oppeja!
En oikein tiedä mitä ajatella. Jos kyseessä olisi joku muu henkilö, pitäisin huiputuksena. Mahesh Chavda sattuu kuitenkin olemaan edesmenneen Derek Princen työkaveri. Heidän yhteisissä tilaisuuksissaan tapahtui aikoinaan runsaasti uskoon tulemisia ja paranemisia. Chavda on ollut pari kertaa myös Sid Rothin Yliluonnollista-ohjelmassa:
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=16389
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=3512