vaasassa kolme tummaihoista

poikaa seisoi junaradalla,,,heittivät johtoihin kuitumailan,syntyi valokaari ja siihen loppui junakyyti---on se prkl että noille api---noil-le ei saada kuria---pennuista alotetaan toi pahanteko---sitte haukutaan ku vr ei pelaa---noi kolme pitäis saada kiinni ja palauttaa lähtömaihinsa
10144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kun on suojaväri!

Äänestä

Kenen käskystä ja yllytyksestä, ne sen tekivät kokeillakseen miten käy?

Äänestä

rasismi, älä syyttä heillä ihovärin perusteella, vaan epäonnistunut pakolais politiikkansa

Äänestä
  • Siinä just on vika epäonnistuneessa Pakoloispolitiikassa, jos ne ois jätetty laskematta maahan ei tuotakaan olisi tapahtunut. Ratkaisut on helppoja ja halpoja on vain osattava tehdä niitä ajoissa oikein.

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    Siinä just on vika epäonnistuneessa Pakoloispolitiikassa, jos ne ois jätetty laskematta maahan ei tuotakaan olisi tapahtunut. Ratkaisut on helppoja ja halpoja on vain osattava tehdä niitä ajoissa oikein.

    myöhäistä vieläkään jos halua vaan löytyy, kyllä niitä voidaan alkaa karkoittamaan omiin kotimaihinsa joissa eivät muka voi asua mutta lomailu onnistuu.

    Äänestä

  • Jos suojavärin omaava ihminen raiskaa 50 ihmistä, niin pitääkö siitäkin syyttää ainoastaan politiikkaa. Sitäkin, mutta yksilön vastuu on aina olemassa ellei sitten hyväksytä näkökulmaa, jossa joitain ihmisruumiissa eläviä aleta pitämään älyltään eläimen tasoisina, ihan kuin heillä olisi tietoisuuskin eläimen tasolla..

    Äänestä

  • no jaaa kirjoitti:

    Jos suojavärin omaava ihminen raiskaa 50 ihmistä, niin pitääkö siitäkin syyttää ainoastaan politiikkaa. Sitäkin, mutta yksilön vastuu on aina olemassa ellei sitten hyväksytä näkökulmaa, jossa joitain ihmisruumiissa eläviä aleta pitämään älyltään eläimen tasoisina, ihan kuin heillä olisi tietoisuuskin eläimen tasolla..

    tietenkin, hyvää pakolais politiika on sellaine joka ei päästä kaikenlaisia ihmisiä tänne, sitten ne olisi jäänyt siellä muslumaassa raiskaaman toisianne, 50 kerta vaika..!

    Äänestä

Eiks se oo Afrikassa ihan maan tapa, että sähkölangoilla roikkuu kaikenlaista tavaraa, joten ne varmaa on ihmettelee, kun Suomessa sähkölangoilla ei roiku yhtään mitään.
Kohta varmaan nämä maahanmuuttaja kukkahattutädit väittää, että veturin kuljettaja on nähnyt väärin, kun on talvi ja pimeää, niin eihän millään voi nähdä tekijöiden ihonväriä.
Eikös ne maahanmuuttajat tiedä, ettei junanradalla saatikka junanradan ylikulkusillalla saa oleskella.
Paikallisessa lehdessä mainittiin, että olivat ylikulkusillalla.

Äänestä

Koneinsinöörit halusivat testata valokaaren värikkyyttä ja loistoa pimeässä talvisessa Suomessa?

Olisivatkohan hyrrit yllyttäneet koneinsinöörit moiseen tekoon?

Äänestä

n eekerit taas raiskannu junan johtoja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harmittaa,.,., kirjoitti:

poikaa seisoi junaradalla,,,heittivät johtoihin kuitumailan,syntyi valokaari ja siihen loppui junakyyti---on se prkl että noille api---noil-le ei saada kuria---pennuista alotetaan toi pahanteko---sitte haukutaan ku vr ei pelaa---noi kolme pitäis saada kiinni ja palauttaa lähtömaihinsa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu