Palstan nimen pitäisi kuvata sitä, mistä palstalla eniten keskustellaan. Tällä palstalla näköjään keskustellaan enemmän kapista kuin keskustasta. Tietysti se johtuu siitä, että keskustelijoita kiinnostaa enemmän kapi kuin keskusta. Se kai johtuu keskustelijoiden mielestä kapin suuresta ja keskustan vähäisestä merkittävyydestä. Toivottavasti suomi 24:ssä tämä huomataan ja palstan nimi muutetaan kapipalstaksi kehotuksella keskustele kapista ja sen munakarvoista.
Palstalle uusi nimi
Vakava ehdotus
12100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Todella typerä ja vastenmielinen ehdotus nysäkullilta. Oikeampi ehdotus olisi jotta estettäisiin jollakin tavalla kapin kuvineen ja muiden punikkien pääsy kepupalstaa pilaamaan. Joten painu sinäkin v i t t u u n täältä idioottiehdotustesi kanssa.
viimeisen lauseesi ehdotusta. Vaimo on jo iltapesuilla. Sinä kuitenkin jäät päivystämään palstaa kapin saunakuvaa tuijottaen. Ottaako eteensä?
Hohhohoohoooooooo...
ei noilla ei.... voi voi sinua.... hohohoooo... nostakaa...minä tukehdun... hohhohoooohooooo
Palsta tarvitsee myös oman kategorian. Poloitiikkaahan Kapi ei koskaan ole ymmärtänyt saati kirjoittanut, joten palsta on väärässä kategoriassa politiikka otsikon alla.
Ajanviete tai viihde, siinä paremmat kategoriat. Kapihan on tehnyt itsestään omanlaisensa pelle-hahmon, tosin itse vakavissaan ollen. Kapi-hahmo on viihdeluomus, joka itse tekee kaikenlaisia älyttömyyksiä ja jonka kustannuksella muut ilakoivat. Kukaan ei ota hntä vakavasti, siis vaikka hän yrittäisi olla vakava. Tosin yrittäessään olla vakava, kapi on hauskimmillaan, tahaton komiikka kun usein on sitä hersyvintä huumoria. Kapin olemattomat tiedot kaikesta ja sen vastapainona suuret luulot itsestään tekevät Kapin esittämänä asiasta kuin asiasta koomisen. Oppineisuuden todistaminen rottakoulun kurssitodistuksin on sellaista älyvapaata huumoria johon Spedekään ei koskaan yltänyt, niin savolainen viäräleuka kuin olikin.
Kiitos siis Kapille monista hauskoista hetkistä ja pyyteettömästä antautumisesta palstalaisten ilonpidon kohteeksi.
Juuh. Samaa mieltä, että "Poloitiikkaahan Kapi ei koskaan ole ymmärtänyt saati kirjoittanut". Mutta mistä teitä kirjoitustaidottomia idiootteja oikein sikiää?
Kapi, kun kirjoittaa näillä nykyajan vehkeillä, siis tabletilla, niin sormi saattaa osua siinä kosketusnäytöllä kahden kirjainnäppäimen päälle yhtäaikaa. Kaikki kun ei käytä sellaisia ikivanhanaikaisia pöytäkoneita irtonäppiksineen kuin sinä.
Terveise Taimaasta.
Olen lomalla.
Terveise kapille.
Nyt lähden panemaan.
Ei palstan nimeä voida vaihtaa ehdottamaksesi ilman lupaani, ja lupaa sille en anna. Puhukoot minusta entiseen tapaan vain tällä palstalla. Siten korostuu merkitykseni kepuun verrattuna, kun minusta puhutaan enemmän kuin kepusta. Eikä kepu näy ketään valvottavan öitään, kuten minä näyn tekevän.
Näin on siis oikein hyvä!
Voihan venäjä sinua reppanaa....:)))))))))))))
Harkitse vielä, olethan hauska hupi-ukko joka ansaitsee oman palstan.
Olet kuin vieteriukko, jonka vieterin palstalaiset vitrittää ja sen jälkeen alat pomppia sätksättäen aivan kuten nuo vieterilelut, kunnes vieterisi veto alkaa hiipua, siinä vaiheessa turahtaa sitten se ripuli-itku lähtöilmoituksineen merkiksi siitä, että nyt vieterin veto loppui. Tosin viime aikoina ilmeisesti vieterin jousivakio on laskenut, siis vieteri löystynyt pahemman kerran, kun jo aamusta saamme niita ripuli ruiskauksia. Vai olisiko se vieteri jumittunut liian kireälle?
Kukaan sinua ei vakavasti ota, kunhan ilkikurisesti kiusoittelevat. Tosikkona olet niin helposti vedätettävissä, älysi ei riitä ymmärtämään muiden palstalaisten ilakoinnin todellista luonnetta. Hauskaa siis piisaa jatkossakin
Muuta oma profiilinimesi nykyaikaisempaan!
Olsko "munkarva-au" sopiva?