Onko kauttasi mitään mahdollisuuksia poistaa tai bannata trollina eri sivustoilla kiertävälle nikille, joka sotkee eri foorumien viestejä keskenään vain hämätäkseen kirjoittajia pois ko.aiheesta. (kts)
Tässä esim.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12005612#comment-65769517
Tässä esim.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12005612#comment-65769517
Vastaukset 20
Vanhimmat
Itsehän te levitätte kaikki muilla foorumeilla tietoonne saadut ihmisten henk.koht. asiat, nimien kera S24:llä.
Olette aikaansaaneet todellista vahinkoa, sillä nimetyt kirjoittajat ovat ihmisiä nickien takana, jotka jotkut tuntevat jopa oikealta nimeltään. Helluntailaiset luikertelevat kristillisille foorumeille, onkivat tietonsa ja sitten pilkaten ja vahingoniloissaan juoksevat kertomaan niistä toisille foorumeille.
Ketkään muut netissä eivät toimi näin. Ainoastaan helluntailaiset. Teitä on lukuisat kerrat varoitettu, että kerran te vielä päädytte oikeuteen rikoksistanne.
Teidän uskontonne asiat eivät kuulu kristillisille foorumeille, kuten ette itsekään.
Mistähän syystä kuvittelette, että S24 Profetiat-sivusto olisi yksin teidän omaisuuttanne? Tänne voivat kirjoittaa kaikki erilaisista profetioista kiinnostuneet, tämä ei ole helluntailaisten sivusto.
.
Onko täällä luotsi?
Sillä ei kukaan meistä elä itsellensä, eikä kukaan kuole itsellensä.
Jos me elämme, niin elämme Herralle, ja jos kuolemme, niin kuolemme Herralle. Sentähden, elimmepä tai kuolimme, niin me olemme Herran omat.
Sillä sitä varten Kristus kuoli ja heräsi eloon, että hän olisi sekä kuolleitten että elävien Herra.
Mutta sinä, minkätähden sinä tuomitset veljeäsi? Taikka sinä toinen, minkätähden sinä halveksit veljeäsi? Sillä kaikki meidät asetetaan Jumalan tuomioistuimen eteen.
Sillä kirjoitettu on: "Niin totta kuin minä elän, sanoo Herra, minun edessäni pitää jokaisen polven notkistuman ja jokaisen kielen ylistämän Jumalaa."
Niin on siis meidän jokaisen tehtävä Jumalalle tili itsestämme.
Älkäämme siis enää toisiamme tuomitko, vaan päättäkää pikemmin olla panematta veljenne eteen loukkauskiveä tai langetusta.
"Olette aikaansaaneet todellista vahinkoa, sillä nimetyt kirjoittajat ovat ihmisiä nickien takana, jotka jotkut tuntevat jopa oikealta nimeltään. Helluntailaiset luikertelevat kristillisille foorumeille, onkivat tietonsa ja sitten pilkaten ja vahingoniloissaan juoksevat kertomaan niistä toisille foorumeille."
"Helluntailaiset luikertelevat"???? Siis minä kun luulin että tämän palstan nimi on "Helluntalaisuus", taisinkin erehtyä, taitaa ollakin "Palestiinalaisuus" palstan nimi ainakin tämän erään kooteen mukaan.
Mutta sinä, minkätähden sinä tuomitset veljeäsi? Taikka sinä toinen, minkätähden sinä halveksit veljeäsi? Sillä kaikki meidät asetetaan Jumalan tuomioistuimen eteen.
Kootee EI ole veli sen enempää kuin alteregonsa soffikaan kenellekään meistä.
Tämä on vastahenki ja kaikkien palstalaisten vihollinen, joka pyrkii ainoastaan haukkumaan, valehtelemaan ja hämäämään sekä sotkemaan ihmisten keskustelut ja pyrkii eksyttämään ja tuomaan riitaa ihmisten keskuuteen.
Tämä kootee on myös tunnetusti ja räikeästi juutalaisvastainen, palestiinalaismyönteinen, antikristillinen henkilö.
Ja jälleen herjataan nimeltämainittuja internet-kirjoittajia.
Maksaako lahkonne hyvin jollekin suojelupoliisille?
Emme todellakaan, minä ja KTS, ole teidän sisarianne ja veljiänne, siinä sanot totuuden. Mutta siinä valehtelet Saa'tana, ettemme me olisi kristittyjä. Juuri te olette antikristittyjä, ihmisten palvojia, jotka jatkuvasti hyökkäätte nimettyjä kristittyjä henkilöitä vastaan julkisessa internetissä, pyrkien tahraamaan kristittyjen maineen.
Te itse olette isästä Per'keleestä ja isänne tekoja te teette.
Ensimmäinen lainaus on minulta. Kirjoitin tosiasian. Noin te toimitte.
Olette levittäneet kirjoittajien tietoja tällekin foorumille AINAKIN kolmelta eri kristilliseltä foorumilta. Ne tiedot eivät tänne kuuluisi. Jokainen foorumi on suljettu ja hyviin tapoihin kuuluu, ettei toisella foorumilla, kyseisten ystäviksi luultujen kirjoittajien kanssa käytäviä keskusteluja juosten ja jopa pilkaten levitettäisi muualle.
Vain helluntailaiset tekevät tätä. Vain helluntailaiset ja helluntailais-taustaiset.
Tästä syystä, kerrottuani toisella foorumilla helluntailaisten toiminnasta siellä, osa levitetyistä tiedoista olivat sellaisia, että vain mode olisi voinut niistä tietää. Sain bannin. En uneksisikaan koskaan enää meneväni takaisin kyseiselle foorumille ja kaikki yhteyteni Lähetyshiippakuntaan heitin samalla roskiin.
Väität nimeltämainiten minut valehtelijaksi.
Ole hyvä ja tuo esille ne seikat, joista väität minun valehdelleen. Tuo linkit "valheisiini", niin käsitellään ne. Eikö löydykään?
Kirjoitan AINA täsmällisesti totuuden. En kuvittelisikaan valehtelevani.
Voin todistaa joka sanani tosiksi.
Juuri siksi te vihaatte minua, sekä KTS:ää, koska me puhumme totta ja te itse olette kavalia huijareita. Poistatatte nopeasti kirjoituksia, jotka todistavat tekonne.
Te myös kirjoitatte "nickeissämme" internetiin, päämääränä maineemme tahraus. Tälläkin foorumilla on mahdollisesti jopa enemmän feikki-"KTS":n kuin todellisen KTS:n kirjoituksia. Teidän itsenne kirjoittamina.
Pari vuotta sitten laitoitte aiemmalla nickilläni, yöllä S24 Juutalaisuus-foorumille seksi-ilmoituksia.
Teidän klaaniinne kuuluu myös entisiä ja nykyisiä helluntaisaarnajia (tiedän osan nimistä), sekä messiaanisiksi juutalaisiksi itseään väittäviä, juuri meitä suomenkielisiä, eli suomalaista Kooteetä ja minua aivan erityisesti vihaavia rantahur'reja.
.
"Vain helluntailaiset tekevät tätä. Vain helluntailaiset ja helluntailais-taustaiset.
Tästä syystä, kerrottuani toisella foorumilla helluntailaisten toiminnasta siellä, osa levitetyistä tiedoista olivat sellaisia, että vain mode olisi voinut niistä tietää. Sain bannin. En uneksisikaan koskaan enää meneväni takaisin kyseiselle foorumille ja kaikki yhteyteni Lähetyshiippakuntaan heitin samalla roskiin."
Tekisit meille SUUREN palveluksen, jos et kävisi täälläkään katkeruuksiaasi ja sairaita syytöksiäsi julistamassa ja MIKSI ihmeessä täällä käytkään, jos kerran tunnet itsesi niin loukatuksi muka????
Tämä on helluntailaisuus-palstalla.
Tänne kuuluu kaikki helluntailaisuuteen liittyvä.
Myös rikoksenne, joita yritätte salata.
Tehän toimitte näin:
Halutessanne mustamaalata ja bannata tietyt henkilöt, te levitätte näiden nickien nimissä feikkejä, eli false flag-viestejä, törkytekstejä. Näin te olette vuosi tehneet nicki KTS:n nimissä, toisinaan myös minun.
Sitten te kauhistelette "meidän" kirjoituksiamme ja levitätte ominn false flageihiinne perustuvia uusia false flagejä.
Kysymys on väärennösrikoksista, kunnianloukkausrikoksista, perättömän tiedon levittämisestä. Te teette tätä ryhmänä. Ketkä tahansa eivät toimi näin. Ainoastaan rikolliset, joille tämä toiminta on kuin toinen luonto.
Te olette rikollisia. En koskaan tule tunnustamaan helluntailaisia, enkä varsinkaan huijari-messiaanisia, enkä adventisteja kristityiksi. Yhteenkään romaniin en tule koskaan unissanikaan luottamaan, teeskennelköön kuinka "uskovaista" hyvänsä. Sillä näitä te olette. Kulttuuritaustaltanne olette paljolti Suomen ruotsalaisia, sekä Ruotsista maahamme mukananne tuomia toisia loiseläjiä, romaneja.
Viisainta on ottaa yhteys suoraan ylläpitoon kirjoittamalla tai soittamalla. Palstan luotsi ei toimita näitä asioita.
Pastalla ei ole enää luotsia. Murtsi sanoi jo aikaa sitten, ettei ole täällä enää modena,
on lopettanut hommat.
Ylläpito ottaa pyydetyt tekstit pois, jos näkee aiheelliseksi tehdä niin.
Luulisi ylläpidon poistavan väärät tiedot. Niin luulisi, muttei poista mitään, näköjään.
Palstan luotsi(t): murtsi-67, nebukadnessar
Kuten tässäkin ketjussa näemme, palstarikolliset VÄÄRENTÄVÄT nikkejä ja kirjoittavat Soffiinankin nimellä kaikkea paskasontaa.
On paholaisen konstit on!
Kyse on kunnianloukkauksen lisäksi petosrikoksista. Kyseiset rikolliset pyrkivät saamaan aineellista hyötyä false flag-viesteistään, eli petoksistaan. Miten?
Olemme moneen kertaan varoittaneet ihmisiä näistä helluntailais - Helluntaikirkko - messiaanisista taloushuijareista, joten taustalla on raha. Heidän pelkonsa, että menettävät vääryydellä ansaitun omaisuutensa.
Mustaamalla mainettamme, he pyrkivät säilyttämään varastamansa omaisuuden. He haluavat meidät pois varoittamasta heidän muita uhrejaan, jotta heidän muut uhrinsa, helluntaiseurakuntien vilpittömät uskovat, eivät tekisi pesäeroa näihin varkaisiin.
Me kirjoitamme totta, mutta he ovat valehtelijoita ja väärentäjiä edelleenkin, koskaan he eivät vastaa totuudella, vaan aina valheella, petoksella, false flagillä, uhkailuilla, murhalla.
Hei!
Otan viitteitä suomi24 keskustelun sääntöihin:
"Jos käyttäjä rikkoo Suomi24-palvelun sääntöjä, voi ylläpito puuttua tilanteeseen. Keinoja ovat esimerkiksi kirjoituseston eli bannin asettaminen sekä nimimerkin estäminen tai poistaminen. Käyttäjien tuottama sisältö Suomi24-palveluihin säilyy arkistoissa voimassaolevan lainsäädännön mukaan."
Luotsin oikeudet puuttua keskusteluun rajoittuvat yksittäisiin viesteihin ja viestiketjuihin, nickejä emme bannaa tai poista. Ylläpitoon kannattaa olla suoraan yhteydessä, jos kokee toistuvaa asiattomuutta tai suomi24 sääntöjen rikkomista tapahtuvan tiettyjen nimimerkkien taholta.
Jäljempänä taisi joku mainita myös oman nimimerkkinsä väärinkäytöstä. Se ongelma helpottuu huomattavasti kun rekisteröi oman nimimerkkinsä. Todennäköisyys väärinkäytöksiin pienenee täten merkittävästi.
Tässä vielä suomi24 sääntöjä kiinnostuneille:
http://www.suomi24.fi/opastus/s24/saannot/
Olen rekisteröinyt sen. Sitä vain sitten kelmit käyttävät rekkaamattomanakin.
Juuri tuota minäkin olen kertonut ja ihmettelen mixei Suomi 24 palsta vaikka Helluntalais-palsta olis sellainen jossa jouduttais rekisteröimään nikki että voisi kirjoittaa ? Mutta kyllä mä ymmärrän että suomi24 joka on maailmasta ja haluavat leikkiä synneissä ja kiusaa ihmisiä sallia rekisteröimätön tyyli..
Suomessa on vapaus tässäkin suhteessa. Sinun nikkiytesi ei ole yhtään parempi, kuin me, jotka emme nikkiä käytä! En kannata sinun ehdotustasi tälläkään saralla!