Jutan joukot mustamaalaavat Rinnettä

Kieroa peliä demareissa. Rinteen kimppuun käytiin, kun suunnitteli Jutan haastamista.
557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Toveri on toverille susi.

Äänestä

Sinä päivänä kun Antti Rinne valitaan SDP:n puheenjohtajaksi jyrkkenee puolueen alamäki. Kokeilkaapa vaan.

Äänestä
  • Ei valita.Eikä Rinne ole sosialidemokratiasta kuullut muuta kuin
    Tölön demarin pierun WCn oven takaa.Täys pyrkyri,mutta siitä huolimatta demuloisten taru on loppu.

    Äänestä

Eikö tuo KariRajamäki olisi hyvä johtaja, ymmärtääkseni aatteen
mies ja oikea työväen edustaja,puolueessa ei kai hyväksytä
enää sellaisia.

Olen ollut jonkin asian tiimoilta puhelinyhteydessä mieheen
ja sain hyvän kuvan,
vaivautui oikein itse vielä soittamaan minulle myöhemmin,
asiaa selvitettyään

Äänestä
  • Jospa nyt kuitenkin yrittäisimme oikein äänestämällä saada maallemme sellaisen hallituksen, jolla olisi kykyä yrittää vielä pelastaa se, mitä pelastettavissa on.

    Näissä karkeloissa yksi puolue on veteen piirretty viiru.

    Kuka vielä kaipaa CCCP:tä, DDR:ää, SKDL:ää?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jdemu kirjoitti:

Kieroa peliä demareissa. Rinteen kimppuun käytiin, kun suunnitteli Jutan haastamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu