ja pakenin, sillä tämän palstan itsensä likoonlaittajat ovat joko mielenterveyslaitoksesta karanneita tai vasta tavoitettavissa olevia sekopäitä.
Älkää sekopäät ainankaan missään ihan oikeassa julkisessa paikassa kertoko olevanne bussikuskeja, sillä silloin loppuu HSL.ä matkustajat.
Kaheleita!
24
1061
Vastaukset
- liikennetarkastaja
Tää saittihan on täynnä näitä kakkaroita ja partajugeja ja maistereita, täysin sekoporukkaa, mutta se osoittaa bussikuskien tason, tähän on menty, kun työolot , mitä on, inhimillisyys kaukana ja siksi päässä näillä heittää.
- Yhteistyössä HSL...
Hyvä tietää miten liikennetarkastaja suhtautuu bussinkuljettajiin.
- jugikäkkyrämaisteri
mikä liikennetarkastaja?
- Partajugi
Siis mitä vikaa esim Partajugissa ?
- Miemie
Niin eiköhä se kuljettajakin ole peilikuva asiakkaista ... ...ja mina ainakin kohtelen asiakasta yksilöllisesti juuri niin kuin he omalla käytöksellä haluavat heitä kohdeltavan !
- Talkoo-Taavetti
Minäkin kusiruuttapartioni kanssa kohtelen rikkureita yksilöllisesti ja juuri siinä laajuudessa kun antavat itsekukin aihetta omalla käytöksellään kohdeltavan.
Jotkut uskoo puhetta. Joillekin riittää sianlietekuorrutus, mutta räikeimmiltä tapauksilta pitää lisäksi vedellä munat tärpätillä sutien.- Anonyymi
Mielikuvitus maalimassa eläviä persoonia nämä taavetit jukit ja helbheikit. Eipä todellisessa kuljetusarjen työssä ole näkynyt kaltaisiasi vaikka on rikkurihommia tullut tehtyä ja tulen edelleenkin tekemään. Ymmärrät varmaan kuinka paljon rahaa menettää kun kuuluu liittoon joka ei todellisuudessa saa mitään aikaan. Se sinua kaiketi kalvaa joten täytyy paeta mielikuvitusmaailmaan.
- Anonyymi
Uutisia uutisia !!!
Kuvat vaan kuulemma komistuneet Kalajärvellä ja on saatu kuulla myös että Kuumat paikat sillä eikä uskalla mölyträ enää alaisilleen ja muutenkin liipasimella.
On Capmanilla suunnitelmia hänen varalle. Kunhan ei lemput saatuaan pyri tänne Nobinalle.
Pikkulinnussa puhutaan lisää tervetuloa klo 18 jälk ja erityisesti Ari Kähärä sekä Helbin Kähärä...se Helbinäijä
Parta-Jugi - Anonyymi
On siellä Kalajärvellä edelleenkin sitä taidetta siannaamasta nähtävillä Syvistä toimenpideuhkauksista huolimatta...
- Anonyymi
Nykyään perjantaisin kokoonnumme Pikkulinnun sijasta Pub Parisissa koska Jugi sai porttikiellon sinne.
Karju Heinolasta- Anonyymi
Joo, näin kävi. Siellä on homostelu kielletty ja me nimim. transu Heinolasta kanssa vähän innostuttiin toisistamme silti, ja nyt on sitten portti molemmilla.
Parta-Jugi
- Anonyymi
Nämä jugit ja taavit ovat ylläpidon trolleja, jotka yrittävät saada eloa.
Tosin jutut ovat niin typeriä, ettei mitään rajaa.- Anonyymi
Olen samaa mieltä. Olen pyytänyt poistamaan useita törkykirjoituksia mutta eivät lähde. Olen ottanut suomi 24 organisaatioon toista kautta yhteyttä,saa nähdä alkavatko siivota pois pahimpia.
Asia menee jatko käsittelyyn muuta kautta joka tapauksessa.
- Anonyymi
Taitaa olla itse A. Kähärä joka taas uhoaa jostain jatkokäsittelystä.
Eipä face to face ole kanttia ollut kuitenkaan tulla sovintoa tekemään Pub Parisiin meidän kanssamme !!!
Mitään jatkokäsittelyä ei ole eikä näillä näkymin tule !!!
Parta Jugi & Hanurilan Hymyweikot - Anonyymi
Tai sitten on mitä Syvimmälti kyseessä henkilö joka väittää Kalajärven vessakopin kirjoituksia ja piirustuksia törkyksi. Haluaa ne siivota mutta ei ole siivonnut.
Asiaahan ne ovat ja kuvien kera ja Syvää kunnioitusta herättävää painavaa asiaa.
Helbheikki - Anonyymi
Sairaalloisen sisäänlämpiävä palsta, joka saanee aineistonsa yhden henkilön aivoituksista.
- Anonyymi
Olkaatte hartaudessa vainaat.
- Anonyymi
Vappuna marssille !!!
- Anonyymi
No milloin se luvattu jatkokäsittely on ja missä ?
- Anonyymi
Pub Parisissa mutta pitää olla nopea(t) Käde(t)
- Anonyymi
Ei ole kellään niin nopeita käsiä kuin Jugilla jolle päätä aukonet ovat pelastautuneet nopeiden jalkojensa ansiosta.
Tänään olis taas koko kööri koolla jos on vaan uskallusta tulla jutuille, niin Kähärät sun muut Syvästi tervetulleita.
Helbheikki - Anonyymi
Eipä näkynyt eikä kuulunut ketään meiltä mitään kyselemään.
Eikä ole mitään jatkokäsittelyäkään kuulunut.
Tyhjää paskanjauhantaa.
Tulkaa face to face kertomaan Pub Paris Kontula perjantaina .
Parta-Jugi - Anonyymi00025
Porttikieltojen takia mesta vaihtunut jo moneen kertaan perjantaikokoontumisille, nopeiden käsieni ansiosta ja liiallisesta järjestyksenpidosta jota olen ohessa suorittanut .
Stindebinde ei porttikieltoni takia, vaan asiakskadon vuoksi meni nurin koska pidin liian kovaa järjestystä. Siellä ei ryitty eikä räitty lattioille niinkuin jossain Valkeakosken suunnalla ja muutenkin oltava fiksusti.
Nykyään kokoonnumme perjantaisin klo 18 alkaen Kontulan ostarilla Hima-Baarissa, missä niin ikään toimin pokena siellä ollessamme . Älä nyi parrastani, se on sytytyslanka silloin sulle.
Syvästi tervetuloa Syvät ja hyvät Kähärä ja vävy ym. kaljat tarjoon.
Parta-Jugi - Anonyymi00026
Ole tosineiti ja tule, äläkä mikään tissiposki.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242401Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3442017Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261883Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101693Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581498Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121042Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181019- 55870
- 63865
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2818