22.1.2014.
Pohjanmaalaisen miehen näky 22.1.2014
Näin 22.1.2014 vakavan näyn. New Yorkissa oleva Vapaudenpatsas kaatui ja halkesi.
- - - - - - -
Pohjanmaalaisen miehen näky 22.1.2014
25
472
Vastaukset
- Kopsattu
Aloitus Pihon sivulta.
- Kumoon-
Saattaa kaatua kokonainen valtio
- kumoon kaatuu
Ja eurooppa kaatuu perässä, alkaa se ennustettu syöksykierre.
Pohjanmaalaisen miehen näky 22.1.2014
Näin 22.1.2014 vakavan näyn. New Yorkissa oleva Vapaudenpatsas kaatui ja halkesi.
- - - - - - -
Jouko Pihon kommentti:
Uskon, että näin tulee tulevina vuosina tapahtumaan. Vapaudenpatsas joko kaatuu ja halkeaa kirjaimellisesti tai kyse on symboliikasta, mikä tarkoittaa USAn sortumista ja jakaantumista eri osiin. Voi olla, että molemmat tulkinnat toteutuvat.
Koska kyse on Vapaudenpatsaasta, näky merkitsee myös Amerikan vapauden menettämistä, kun vieraat joukot, lähinnä kiinalaiset ja venäläiset sotilaat, miehittävät suuren osan Yhdysvalloista.
Tämä suuri onnettomuus kohtaa Amerikkaa sen syntien takia ja siksi, että monet amerikkalaiset ovat hyljänneet Jumalan ja Hänen lakinsa.
Monet profeetat ovat saaneet vuosien aikana samanlaisia sanomia. Niitä on suomenkielisillä profetiasivuillani, mutta kaikkein eniten englanninkielisellä profetiasivullani Northern Light osoitteessa http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/english/english.htm .- 234rtfg
Että ihan tulevina vuosina. Varmaankin ihan pian :)
- kohta pesee!
*Koska kyse on vapaudenpatsaasta,näky merkitsee myös Amerikan vapauden menettämistä,kun vieraat joukot,lähinnä kiinalaiset ja venäläiset sotilaat,miehittävät
suuren osan Yhdysvalloista*
Jösses sentään millainen skenaanario!
Miten Venäjä ja Kiina voivat siirtää yli kaksi miljoonaa sotilasta,hyökkääjällä pitää aina olla vähintään 2X suurempi ylivoima,ynnä kaluston,panssarit yms.Atlantin yli?
Ja ryhtyä sotimaan maailman mahtavinta ja nykyaikaisinta sotilasmahtia eli Amerikkaa vastaan?
Tällainen homma ei koskaan tule onnistumaan muuten kuin joidenkin miellikuvituksessa.
Noista patsaista muistui mieleeni Kiovassa sijainnut Leninin patsas.
Jonkin aikaa sittem mielenosoittajat kaatoivat sen,ja hakkasivat sen sitten tuhanneen peen päreiksi.
Onko tämä kenties enne siitä,että Venäjän nykyinen syntimitta on mm.Venäjän itämafian harrastaman prostituution,huumekaupan,rahanpesun yms.ansiosta tullut täyteen,ja näin ollen Venäjää rangaistaan kohta ankarasti?
- Kiitos siitä
Hyvä kun itse kommentoit näkyä.
- Täälläkin
Tähän voi lisätä myös Euroopan, sillä synti on suureksi tullut.
>>Tämä suuri onnettomuus kohtaa Amerikkaa sen syntien takia ja siksi, että monet amerikkalaiset ovat hyljänneet Jumalan ja Hänen lakinsa. - toteamus
Symboliikasta on kyse, väärällä tiellä ovat, presidenttinsäkkin jopa suosittelee huumeita ja vähättelee alkoholia ja aina valmiina tarttumaan aseisiin. Jumala puutuu asiaan ja ojentaa.
- tuhotulee
Aika pehmeätä puhetta tuo "Jumala puuttuu asiaan ja ojentaa". Arvelen että Herra ojentaa ja ankarasti niin että rytisee ja uskovaisetkin horjuu ku sydän kurkussa ovat!
- Aatos IIIIII
tuhotulee kirjoitti:
Aika pehmeätä puhetta tuo "Jumala puuttuu asiaan ja ojentaa". Arvelen että Herra ojentaa ja ankarasti niin että rytisee ja uskovaisetkin horjuu ku sydän kurkussa ovat!
Uskovat horjuukin ja monet katuvatkin ensin.Sen jälkeen vasta on muiden vuoro.
- totuusko.
näkyni koskee nykyisin kirkoissa kiertelevää naisparantajaa jolla on omien sanojensa mukaan parantavat kädet.hän oli pitämässä kokoustaan jollakin vanhalla työväentalolla. aloittaessaan puhettaan sanoilla parantavat kädet niin sillä hetkellä salin puolelle laskeutui häikäisevä kirkkaus ja puhuja työnnettiin lavan takaosaan jossa vallitsi synkkääkin synkempi pimeys ja valosta annettiin ymmärtää puhujan ottaneen sanan omien tarkoituksiensa käyttöön.
- Uutta hämärää
Nyt onkin kaikenlaista kierroksella ja - menossa. Sellaista, mitä ei aiemmin ole ollutkaan.
- ---
Kuten esimerkiksi mitä?
YLÖSTEMPAUS!
(28.1.2014)
Valerauhan TÄYSIN VARMA solmiminen!
(31.1.2014)
http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html
:O- IIIIIIIIIIIIH
Ilmattaren valheisiin ei usko kristityt.,tuskin muslimitkaan.
- wty
No niin. Hullu markkinoi hullun kirjoituksia. Teille on ihku on sivusto, joka käsittelee mielenterveyttä, Tervemenoa. Montako kertaa on kerrottu, että on täällä ihan muista lähteistä kysymys..
- Ei tunneta
Pane reilustI naisparantajan nimi esiin,,JOS OLET REHELLINEN.EN OLE KOSKAAN KUULLUT ETTÄ KIRKKOJA KIERTÄISI JOKIN NAISPARANTAJA,ARMOLAHJOJA OMAAVIA NAISIA KYLLÄKIN MONTA,jotka Raamatun kanssa kiertävät ja puhuvat,en ole henkiparantaa enkä meediota nähnyt Suomen kirkoissa.Koettelitko myös muilla uskovilla näkysi.?
- Stop-
Miksi huudatte suurilla kirjaimilla?
- silläviisin
Eikös kirkkoissa kierrellyt ja kiertää kait vieläkin jonkinmoinen "naisparantaja". Liekö tarkoittanut häntä, tämä näyn nähnyt?. Eihän tämä näkijä laittanut nimeä näkyviin ajatellen, ettei tule leimanneeksi ketään. Tosni siinä unessa näytettiin vain tapahtuma, ei muuta. Jokainen voi sitten vain päätellä, mitä sitten päätteleekin.
- erttkl
Ei tuo aivan mahdotonta ole, sillä atomivoima haurastutta materiaaleja kaikkialla maapallolla! Jyväskylän vesitornin romahtaessa oli säteilypurkaus maapallolla, samoin hevostalllien romahtaessa!
- 24rtgb
Nyt sitä foliohattua tiukemmalle ja äkkiä. Näkyy vuotavan.
- wtuuu
259 lukukertaa. Mainiota.
- Ennätyskö?
Pari päivää ketju ja yli 300 lukukertaa.
- ...
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191632
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991468Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36864Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29839Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?36759Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50756Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56708Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37700Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42699Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37663