Intiassa raiskataan naisia.

Aivan mahdoton kulttuuri Intiassa, jossa naisia alistetaan raiskaamalla.
En kyllä matkusta sinne enkä osta mitään, mikä on siellä valmistettu.
Sen minä voin tehdä.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu, onha tuo aivan järkkyä! Miksi ei muut- tai " supervallat " puutu asiaan ?
Kyllä muuten tai muissa vakavissa konflikteissa ollaan nopeasti neuvottelemassa
mahdollisia keinoja hulluuksien lopettamiseksi, jopa aseellisesti.
Kas kun ei kukaan tunnu pitävän vakavana tätä Intian naisiin kohdistuvaa joukkoraiskaamista, mitä näyttää tapahtuvan lähes päivittäin ja johon monet
ovat kuolleet ! Emmekä varmasti edes tiedä todellisia lukuja, kuinka paljon
lapsia ja naisia raiskataan, kuolee !!!

Äänestä

Idässä kukin on kummempi, mutta mitä tekemistä tällä on Helsinki palstalla ??

Äänestä
  • Älä jämähdä kaavoihin !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häpeällistä! kirjoitti:

Aivan mahdoton kulttuuri Intiassa, jossa naisia alistetaan raiskaamalla.
En kyllä matkusta sinne enkä osta mitään, mikä on siellä valmistettu.
Sen minä voin tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu