Viitteet hakkasivat kiimaisen homon

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014012417970819_uu.shtml

Ruotsinkielisistä nimistään huolimatta eivät tainneet olla homoja, vaan ennemmin homofoobikoita. Homo olisi pelastanut jos olisi ollut terve rasisti, mutta homoidentiteettiin kuuluu usein ääliösuvaitsevaisuus, mikä maksoi tälle suvishomolle useamman aivosolun. Mikä taas entisestään häiritsee terveen rasismin kehittymistä.
757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Siis "olisi pelastunut".

Äänestä

tekijöillä taisi olla jaloissan suorat housut?hevosmiehiä?

Äänestä
  • Uutisessa ei mainittu pukeutumista, ammattia, eikä etnistä ryhmää, joten ei nyt leimata mitään viiteryhmää rikollisiksi. Vaikka nimien perusteella katkeruus ruotsalaisia kohtaan voi homoyhteisössä kasvaa.

    Äänestä

  • olen ras kirjoitti:

    Uutisessa ei mainittu pukeutumista, ammattia, eikä etnistä ryhmää, joten ei nyt leimata mitään viiteryhmää rikollisiksi. Vaikka nimien perusteella katkeruus ruotsalaisia kohtaan voi homoyhteisössä kasvaa.

    "Uutisessa ei mainittu pukeutumista, ammattia, eikä etnistä ryhmää, joten ei nyt leimata mitään viiteryhmää rikollisiksi. Vaikka nimien perusteella katkeruus ruotsalaisia kohtaan voi homoyhteisössä kasvaa."


    Hai hyvä veli, asiaa puhut. Aina meitä.........sorretaan...... :)))

    Äänestä

25000e korvaukset ovat kyllä kohtuuttoman suuret ottaen huomioon uhrin oman osuuden tilanteen syntymiseen. Yleensähän vastaavia korvauksia ei saa edes kadulla yllättäen pahoinpidelty. Jos kutsuu kolme viitettä kotiinsa, on oikeastaan yhtä paljon "uhri" kuin jos houkuttelisi karhuemon poikasineen kotiinsa. Tämä ei ole vihapuhetta karhuhomoja kohtaan.

Äänestä
  • old rat
    24.1.2014 08:17

    Opi: älä tutustu. Käy niin kuin muinoin veroasiantutijalle.

    Äänestä

Nimistä päätellen jotain mokkakulleja.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä olen rasisti kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014012417970819_uu.shtml

Ruotsinkielisistä nimistään huolimatta eivät tainneet olla homoja, vaan ennemmin homofoobikoita. Homo olisi pelastanut jos olisi ollut terve rasisti, mutta homoidentiteettiin kuuluu usein ääliösuvaitsevaisuus, mikä maksoi tälle suvishomolle useamman aivosolun. Mikä taas entisestään häiritsee terveen rasismin kehittymistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu