WinThruster

mummeli2

Onko kokemuksia WinThruster ohjelmasta?

12

3310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nöde

      On, hyvä ohjelma, eikä kovin kalliskaan.

    • älä koske!!!

      Samaa huuhaa-ohjelmien kööriä kuin nämä PC Mechanicit, SPeedUpMyPC:t ynnä muut. Rekisteriä "putsaamalla" et tee koneestasi yhtään nopeampaa, mutta väärällä muutoksella saat sen uudelleenasennuskuntoon.

      Mistä ihmeestä ihmisille on jäänyt päälle tämä luulo, että Windowsin rekisteriä pitää jatkuvasti höylätä jollain ohjelmalla? Tai että taustalla pitäisi koko ajan pyöriä joku tehoja ja muistia syövä kusetussofta, joka reaaliajassa nopeuttaa konettasi tai jotain muuta yhtä urpoa :D

      • Isi-setä-täti-äiskä

        Pikku Urpo ei näköjään tiedä mitään koska et osaa antaa neuvoja sitä kysyvälle, ota se tuttis suuhun ja mee isin koneelta leikkimään leegoillas


      • älä_koske
        Isi-setä-täti-äiskä kirjoitti:

        Pikku Urpo ei näköjään tiedä mitään koska et osaa antaa neuvoja sitä kysyvälle, ota se tuttis suuhun ja mee isin koneelta leikkimään leegoillas

        Tiedän enemmän kuin sinä ja annoin parhaan mahdollisen neuvon: pysykää kaukana noista "koneen nopeutusohjelmista", "rekisterinkorjaajista" ym sonnasta, jolla ainoastaan saa koneensa sekaisin.

        Sinä taas olet se täällä pyörivä katkera linuxtrolli, joka on valmis levittämään ihan mitä tahansa Microsoftin ja Windowsin vastaista propagandaa ja antamaan ihmisille tarkoituksellisesti vahingollisia neuvoja, joiden seuraukset laitat Windowsin syyksi.


      • Hyväohjelma
        älä_koske kirjoitti:

        Tiedän enemmän kuin sinä ja annoin parhaan mahdollisen neuvon: pysykää kaukana noista "koneen nopeutusohjelmista", "rekisterinkorjaajista" ym sonnasta, jolla ainoastaan saa koneensa sekaisin.

        Sinä taas olet se täällä pyörivä katkera linuxtrolli, joka on valmis levittämään ihan mitä tahansa Microsoftin ja Windowsin vastaista propagandaa ja antamaan ihmisille tarkoituksellisesti vahingollisia neuvoja, joiden seuraukset laitat Windowsin syyksi.

        Ite oot troilli!


    • CCCleanerP

      Täysin tarpeeton!

    • VauVe

      On kokemusta. Maksoin lopulta 34 €, ja ajettuani sain osin koneen sekaisin. Löytyi yli 1100 putsattavaa rekisteriä, mutta samalla hävisivät kameroiden USB-ajurit. Nyt pitää joka käynnistyksen jälkeen poisasentaa kaikki kameran tiedot (järjestelmähallinta) ja sitten käyttää kamerasta virrat pois. Ajuri asentuu uudestaan, mutta toimii vain niin kauan kuin koneen virrat ovat päällä. Palauttaminen aiempaan pisteeseen ei auta. Tyhmyydestä sakotetaan; poistin välittömästi WinThrusterin, enkä siihen enää koske. Huijausta. Windows 7.

    • pajukka

      itselleni sovellus tuli kun yritin asentaa maksullisia pelejä ilmaiseksi. Sovellus josta WinThruster tuli niin oli joku installeri. En lukenut ehtoja. Painoin vaan "continue" jne. Sovelluksen voi poistaa näin: C:\Program Files (x86)\WinThruster. paina vasenta näppäintä hiiressä ja valitse poista. Itse sain poistettua WinThrusterin tolla tavalla. HUOM! ÄLKÄÄ VITUTTELKO MINULLE EN TIEDÄ OLENKO OIKEASSA VAI VÄÄRÄSSÄ LUULTAVASTI OIKEASSA. OLEN ITSE 12v POIKA!

      • kakrulleköniin

        "itselleni sovellus tuli kun yritin asentaa maksullisia pelejä ilmaiseksi."

        No ylläri että kävi noin. Juuri tuolla tavalla urpot houkutellaan asentamaan ne haittaohjelmat koneelle. Helpoimmalla pääset kun vaan kiltisti maksat sen mitä kuuluu. Jos ei ole rahaa niin sitten olet ilman. Helppoa.


    • ejdsjtkhuh

      Kyllähän se on niin että paska on paskaa vaikka sen paskaan sekottas!

      Välttäkää tarpeettomia ohjelmia ja ennen kaikkea ilmoittakaa niistä sivustoista ja niiden vaarallisista ilmais. tai/ja maksullisista ohjelmista jotka ovat vaarallisia käyttäjien tietokoneille.

    • JoSenijori

      Kyllä rekisterin siivoaminen on oikea juttu, mutta sen voi tehdä hyväksi tunetulla ohjelmalla. Minä käytän Ccleaner ohjelmaa, eikä ole koskaan ollut ongelmia sen kanssa.

      Tuo Thurster on nyt tapetilla kun virustentorjunta löysi vanhasta varmuuskopiosta pöpön, joka lataa koneelle sontaa (mainoksia ja ehkä muutakin), oli luokiteltu hyvin vaaraliseksi.

      Kun rekisteri menee pahemmankerran sotkuun, niin viisainta on tehdä Windowsin oma uudelleen asenus Windows Defenderillä. Se lataa Windowsin uudelleen ja säästää omat tiedostot koskematta, mutta kaikki muut kuin winukan omaan asenukseen kuuluvat ohjelmat lähtevät, eli hommia piisaa koneen lopulliseen käyttään saatamisessa. Se silti kannattaa, kun on hyvässä kunossa jälleen.

    • En_asenna_sitä

      Minä luen WinThrusterin ei-toivotuksi ohjelmaksi, jolla pyritään vain rahastamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      43
      3044
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1887
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1870
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      75
      1561
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1474
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1358
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      25
      1300
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1289
    9. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      102
      1081
    10. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1071
    Aihe