WinThruster

mummeli2

Onko kokemuksia WinThruster ohjelmasta?

12

3230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nöde

      On, hyvä ohjelma, eikä kovin kalliskaan.

    • älä koske!!!

      Samaa huuhaa-ohjelmien kööriä kuin nämä PC Mechanicit, SPeedUpMyPC:t ynnä muut. Rekisteriä "putsaamalla" et tee koneestasi yhtään nopeampaa, mutta väärällä muutoksella saat sen uudelleenasennuskuntoon.

      Mistä ihmeestä ihmisille on jäänyt päälle tämä luulo, että Windowsin rekisteriä pitää jatkuvasti höylätä jollain ohjelmalla? Tai että taustalla pitäisi koko ajan pyöriä joku tehoja ja muistia syövä kusetussofta, joka reaaliajassa nopeuttaa konettasi tai jotain muuta yhtä urpoa :D

      • Isi-setä-täti-äiskä

        Pikku Urpo ei näköjään tiedä mitään koska et osaa antaa neuvoja sitä kysyvälle, ota se tuttis suuhun ja mee isin koneelta leikkimään leegoillas


      • älä_koske
        Isi-setä-täti-äiskä kirjoitti:

        Pikku Urpo ei näköjään tiedä mitään koska et osaa antaa neuvoja sitä kysyvälle, ota se tuttis suuhun ja mee isin koneelta leikkimään leegoillas

        Tiedän enemmän kuin sinä ja annoin parhaan mahdollisen neuvon: pysykää kaukana noista "koneen nopeutusohjelmista", "rekisterinkorjaajista" ym sonnasta, jolla ainoastaan saa koneensa sekaisin.

        Sinä taas olet se täällä pyörivä katkera linuxtrolli, joka on valmis levittämään ihan mitä tahansa Microsoftin ja Windowsin vastaista propagandaa ja antamaan ihmisille tarkoituksellisesti vahingollisia neuvoja, joiden seuraukset laitat Windowsin syyksi.


      • Hyväohjelma
        älä_koske kirjoitti:

        Tiedän enemmän kuin sinä ja annoin parhaan mahdollisen neuvon: pysykää kaukana noista "koneen nopeutusohjelmista", "rekisterinkorjaajista" ym sonnasta, jolla ainoastaan saa koneensa sekaisin.

        Sinä taas olet se täällä pyörivä katkera linuxtrolli, joka on valmis levittämään ihan mitä tahansa Microsoftin ja Windowsin vastaista propagandaa ja antamaan ihmisille tarkoituksellisesti vahingollisia neuvoja, joiden seuraukset laitat Windowsin syyksi.

        Ite oot troilli!


    • CCCleanerP

      Täysin tarpeeton!

    • VauVe

      On kokemusta. Maksoin lopulta 34 €, ja ajettuani sain osin koneen sekaisin. Löytyi yli 1100 putsattavaa rekisteriä, mutta samalla hävisivät kameroiden USB-ajurit. Nyt pitää joka käynnistyksen jälkeen poisasentaa kaikki kameran tiedot (järjestelmähallinta) ja sitten käyttää kamerasta virrat pois. Ajuri asentuu uudestaan, mutta toimii vain niin kauan kuin koneen virrat ovat päällä. Palauttaminen aiempaan pisteeseen ei auta. Tyhmyydestä sakotetaan; poistin välittömästi WinThrusterin, enkä siihen enää koske. Huijausta. Windows 7.

    • pajukka

      itselleni sovellus tuli kun yritin asentaa maksullisia pelejä ilmaiseksi. Sovellus josta WinThruster tuli niin oli joku installeri. En lukenut ehtoja. Painoin vaan "continue" jne. Sovelluksen voi poistaa näin: C:\Program Files (x86)\WinThruster. paina vasenta näppäintä hiiressä ja valitse poista. Itse sain poistettua WinThrusterin tolla tavalla. HUOM! ÄLKÄÄ VITUTTELKO MINULLE EN TIEDÄ OLENKO OIKEASSA VAI VÄÄRÄSSÄ LUULTAVASTI OIKEASSA. OLEN ITSE 12v POIKA!

      • kakrulleköniin

        "itselleni sovellus tuli kun yritin asentaa maksullisia pelejä ilmaiseksi."

        No ylläri että kävi noin. Juuri tuolla tavalla urpot houkutellaan asentamaan ne haittaohjelmat koneelle. Helpoimmalla pääset kun vaan kiltisti maksat sen mitä kuuluu. Jos ei ole rahaa niin sitten olet ilman. Helppoa.


    • ejdsjtkhuh

      Kyllähän se on niin että paska on paskaa vaikka sen paskaan sekottas!

      Välttäkää tarpeettomia ohjelmia ja ennen kaikkea ilmoittakaa niistä sivustoista ja niiden vaarallisista ilmais. tai/ja maksullisista ohjelmista jotka ovat vaarallisia käyttäjien tietokoneille.

    • JoSenijori

      Kyllä rekisterin siivoaminen on oikea juttu, mutta sen voi tehdä hyväksi tunetulla ohjelmalla. Minä käytän Ccleaner ohjelmaa, eikä ole koskaan ollut ongelmia sen kanssa.

      Tuo Thurster on nyt tapetilla kun virustentorjunta löysi vanhasta varmuuskopiosta pöpön, joka lataa koneelle sontaa (mainoksia ja ehkä muutakin), oli luokiteltu hyvin vaaraliseksi.

      Kun rekisteri menee pahemmankerran sotkuun, niin viisainta on tehdä Windowsin oma uudelleen asenus Windows Defenderillä. Se lataa Windowsin uudelleen ja säästää omat tiedostot koskematta, mutta kaikki muut kuin winukan omaan asenukseen kuuluvat ohjelmat lähtevät, eli hommia piisaa koneen lopulliseen käyttään saatamisessa. Se silti kannattaa, kun on hyvässä kunossa jälleen.

    • En_asenna_sitä

      Minä luen WinThrusterin ei-toivotuksi ohjelmaksi, jolla pyritään vain rahastamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      40
      1380
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1335
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      289
      1225
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1095
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      19
      1031
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      64
      1015
    7. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1012
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1009
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      176
      868
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      17
      833
    Aihe